| RalucaRaluca567 a întrebat:

Locuiesc cu iubitul meu am 18 ani și avem o fată are 10 luni eu cu el nu ne mai înțelegem ne-am certat de nenumărate ori ne am și împăcat de foarte multe ori am fost și despărțiți neam împăcat mai mult pentru copil dar acum vreau să plec de la el și chiar nu mai vreau să mă împac cu el și de gura lumi mam împăcat cu el pentru ca toți îmi ziceam ca am un copil cu el și trebuie să fim împreună pentru fată și tot pe mine dădeau vina toți ca eu sunt de vina și când neam despărțit și ca am făcut copil cu el eu am dat exemplu relația mea cu tatăl fetei mele.De ce în majoritatea cazurilor când o fata/femeie decide sa se despartă de soț /iubit și au copiii toți dau vina pe femeie ca a făcut copil cu acel bărbat? repun întrebarea pentru ca aș vrea să știu de ce în majoritatea cazurilor se întâmplă asta am dat exemplu chiar relația mea

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care sot, mai femeie?
Nu ai spus ca este iubit?

Esti libera sa pleci cand vrei, ca nu depinzi de nimeni odata ce nu esti maritata cu el si nu trebuie sa divortezi ca sa pleci, doar iti iei valiza si copilul si ai plecat.

| relian a răspuns:

laughing asa e care sot, tu nu ai sot, esti singura, poti sa pleci, sau poti sa-l dai afara de sta la tien cand ti se scoala tie, sau cand i se scoala lui laughing
Gura lumii, depinde ce faci tu, daca mai dai si la alti barbati, lumea ce vrei sa vorbeasca, ca e sti fata buna? Vorbeste barbatii ca esti fata buna, daca dai si lor ceva, dar gura lumii, logic sa vorbeasca ce vad ca tu faci.
Lumea nu judeca pe nimeni, fiecare se judeca singur prin ce arata, prin ce face, asa ca lumea nu inventeaza nimic, spun doar ce vad.

Daca nu te intelegi, daca nu-ti place de el, ura si la gara, nu te mai impaca, auzi la tine te-ai impacat de gura lumii,. dar ce va tinea careva de masa si casa?
Te doare la basca ce vorbesc altii, tu faci ce iti place, asa ca nu vad rostul intrebarii puse aici sau ce poveste ai spus.
Ai un copil, daca esti atragatoare la fizic, nu-ti fa griji se gaseste altul, dar daca nu ai un fizic atragator, atunci ori stai singura, ori accepta situatia in care esti, aia cu certuri si balamuc.

Asa este daca nu ti-a placut de el, de ce ai mai facut copil? Uite ca te intreb si eu.Au dreptate oamenii, nici casatorita nu esti, nici nu-ti place de el, dar ai facut copil, de ce?
Ori habar nu ai pe ce lume esti, faci sex acolo sa fie si cand so nimemri, ai facut acel copil din greseala, de fapt tu voiai sa te simti bine, nu stii cei aia sa te protejezi de o sarcina, si uite asa aparu copilul.
Deci esti saraca cu duhu asta e clara, alta explicatie nu-i. Lumea vorbeste pentru ca nu stie cit gindesti tu, ei cred ca ai facit copil planificat laughing desi tu nici pomeneala de asa ceva, nici nu stii cei aia.

Asa ca tot tu esti aia vinovata penntru ca te bagi unde nu te pricepi, adica te-ai bagat s-a faci sex, fara sa te priciepi, fara sa stii ca sexul poate aduce si barza la tine acasa laughing asa ca vinovatul esti tu.Macar de ai fi folosit ceva anticonceptionale, de aste banui ca stie orice habarnista de femeie, dar tu nu esti curioasa, cred ca citesti teorii conspirationiste care spun ca nu-s bune medicamentele deloc, asa ca ai bagat un sex si imediat a venit si rezultatu laughing

Ca idee de ce va certati, care ar fi motivele sau zii macar un motiv, dar zil pe ala mai mare. Cine face scandal cumva el, ca nu faci sex? Hai baga ca siguyr de ala asta iese scandal de la sex, nici curioasa de sex nu preaq esti, doar asa sexu si copilul, ceva genul asta cumva?

Da amanunte, nu cere noua pe aici sa spunem ceva fara sa dai detalii, spune cine face scandal de ce va certati, motivele sa facem asa o analzia mai buna.