| RalucaRaluca567 a întrebat:

Locuiesc din nou la părinți mei eu la 16 ani am fost data afara din casa de tata am rămas însărcinată la 17 ani jumate am născut dar acum am 18 ani împliniți și am fata care are 11 luni eu mam întors la ei pentru ca ma primit mama tata încă nu e încântat ca eu de lucrul acesta ca m-am mutat din nou la ei.Cum sa ma înțeleg mai bune cu tata fără sa ma cert cu el?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In loc sa iti vezi de scoala ai ales sa ramîi insarcinata la 17 ani, numai țiganii fac asa ceva copi de la 15 -16 ani si îi trimit la cersit ca de scoala nu sunt buni nu le place scoala nu le place munca, tu nu te intelegi cu tatal tau din cauza ta si a prostiilor pe care le faci, in loc sa iti vezi de școala tu faci copii.

| VENON a răspuns:

Nu e chiar plăcut prin ce ai trecut. Dar dacă plecasei, de ce te-ai mai întors? Probabil tatăl copilului tău te-a părăsit și de aceea te-ai reîntors acasă la părinți, evident este strict problema ta personală. Un sfat având în vedere tatăl tău, ar fi să eviți cât mai mult contact vizual cu el, și dacă încercă să-ți vorbească urât sau alte chestii, atunci er fi indicat să-l ignori. Oricum încercă să-ți găsești un iubit dacă nu ai, și mutate cu el, evident nu te arunca in brațele primui tip care îți spune te iubesc, dacă nu simți că este serios. Mult succes