| Mocanu_Nicoleta_1999 a întrebat:

M-am mutat cu iubitul meu acum 2 ani la părinții săi (la casa, sunt 2 corpuri diferite) din anumite motive (părinții mei ma scoteau din sărite, ne vedeam rar și voiam să facem pasul următor)... Insa la începutul anului am rămas însărcinată și nu am vrut să renunțe la sarcina așa că am continuat așa și între timp am scos și actele. Problema e ca ma deranjează mama lui... E o persoană draguță însă mereu vine în camera noastră, recent de când am născut vine de 3-4 ori pe zi să se joace cu fetița, are și un glas cam tare. Chestia e ca aș vrea să-i spun că vreau intimitate dar nu stiu cum fără să par nesimțită.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu prea ai cum s-o zici, până la urmă ești în casa ei și poate să facă ce vrea și dacă e și de aia să se aprindă sau să aibă cea mai mică frustrare pe faptul că stai acolo oricum i-o zici să ți-o întoarcă cu replica asta. vreți intimitate, vă mutați la casa voastră...
mai bine îi spui bărbatului tău și să se ducă el să-i zică venind din partea lui, ca și cum pe el îl deranjează

5 răspunsuri:
| Raimondo99 a răspuns:

Casa ei, curtea ei face ce vrea. Dar ce zici tu de intimitate nu e deloc rau, spune-i lu sotul tau sa-i spuna si aia e pana la urma e fisu.
Si daca zice ca vine la copil spune-i si tu ca nu trebuie sa frece linistea la copil de 4 ori pe zi.

| Mocanu_Nicoleta_1999 explică (pentru Adry05):

Dânsa e pașnică, vrea să fie toată familia în jurul ei. Și eu o respect mult pentru ca merita. Însă ce e prea mult e prea mult, adică sunt vizite mult prea frecvente. La urmă urmei suntem un cuplu căsătorit și cu copil nu mai este doar fiul ei pe care să-l dãdãceasca mereu. Și partea nasoală e ca i-am zis soțului ca ma deranjeaza iar el mi-a zis ca nu e ok felul cum gandesc... Chiar în rămas în impas...

| Mocanu_Nicoleta_1999 explică (pentru Raimondo99):

Soțul vede altfel lucrurile... lui nu i se pare nimic greșit în asta și nu cred ca ma poate ajuta, deci sunt pe cont propriu. Chiar nu stiu ce sa fac...

| mgtow a răspuns:

Trebe sa fi directa altfel ii distruge timpanele la noul nascut

| mdc98 a răspuns:

Cea mai mare greseala ai facut ca te-ai mutat la parintii lui. Mutati-va singuri si gata.