| RayKzor51 a întrebat:

Ma simt singur si trist, simt nevoia de afectiune si sa am pe cineva alaturi, dar nu gasesc pe nimeni compatibil si cu care pot forma o relatie serioasa. Toate persoanele pe care le cunosc, sunt intr-o relatie si au pe cineva alaturi, se simt mereu fericiti si impliniti, iar eu inca incerc sa nu ma intristez mai tare. Nu m-a ajutat mai nimic sa ies din starea asta, nici sportul, nici biserica, nici alti prieteni, tot ma simt singur. Cei care ati fost in situatia mea ce ati facut? cum ati reusit sa treceti peste? Cum as putea sa scap de golul din interior si durerea? cum pot fi mai linistit si impacat?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nimeni nu te poate ajuta daca tu insuti nu cauti pe cineva, trebuind doar sa fii realist si sa mai lasi din pretentii, ca asta ar putea fi motivul pentru care alegi pana culegi.
Sunt milioane de fete libere si singure si tu te plangi ca nu gasesti nici o fata?
Analizeaza-te si fii realist, sau intreaba-ti pietenii ce este ciudat sau anormal la tine, ca ceva exista, odata ce nu esti capabil sa "agati" nici o fata.

| RayKzor51 explică (pentru Violleta2022):

Unde milioane de fete libere și singure? Ca majoritatea sunt toxice, stau după fosti și au traume, ft greu găsesc una sănătoasă + ca îmi este greu sa stau sa construiesc o prietenie, apoi sa fim într-o relație, ma atașez prea repede și stric totul, imi doresc nespus de mult sa am pe cineva, sa ma simt iubit, dar totodată nu mi se poate întâmpla asta din prima :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru RayKzor51):

Ai facut o generalizare prosteasca care te descalifica, deci tu esti ala cu probleme odata ce esti total incapabil sa respecti fetele si sa le acorzi o sansa, fiindca majoriatea fetelor sunt bun, cuminti nu toxice.
Ma rog, nu ai decat sa stai singur pana la adnci batarneti cu asemenea mentalitate.

| RayKzor51 explică (pentru Violleta2022):

Nu am dat de asa fete bune, nu am norocul sa vina una la mine care sa ma accepte asa cum sunt și sa eboluam impreuna, asa cum au unii parte de asa fete

| RayKzor51 explică:

Cat de bine sa ma simt? Am ajuns la stadul în care nu mai pot, chiar îmi doresc pe cineva, singurătatea ma omoară, oricât m as perfecționare și regăsi pe mine, nu mi alunga golul asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RayKzor51):

Nu te astepta ca vreo fata sa vina la tine, ca asta nu se va intampla. Poate vreo proasta sau vreo disperata sa vina, dar o fata cuminte si inteligenta nu va face niciodata primul pas, sa faca ea avansuri unui baiat.

| RayKzor51 explică (pentru Violleta2022):

Dacă unii au avut norocul sa aibă parte de fete bune și sa ii vindece, atunci nici eu nu sunt departe, altfel nu am cum

| Violleta2022 a răspuns (pentru RayKzor51):

Norocul TI_l faci tu singur, ca nu alege nimeni pentru tine, TU esti ala care alege!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Succes sa-ti pice o fata buna in poala!
Dar vezi sa nu "strici totul" cu gelozia ta.

| VENON a răspuns:

Probabil nu cauți ce trebuie, și nu cauți în locul potrivit, planeta aceasta este uriașă, plimbă-te, fă-ți o vacanță, cunoaște lumea, fii fericit, și sunt sigur că vei găsii exact ce trebuie