| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Mă ştiu de o luna cu iubitul meu, înca nu m-am mutat la el. El m-a cerut în casatorie, am acceptat, a zis să mă mut la el dar nu sunt sigura pentru ca el sta cu mama lui şi nu vreau sa stau cu soacra în casa. Am 23 de ani.Voi ce credeţi ca ar trebui să fac? Credeţi ca ar fi ok sa ma mut la el?

8 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Esti cu el doar de o luna?! Si deja vrei sa te mariti cu el?! Poate esti norocoasa dar sa stii ca oamenii nu sunt ceea ce par si nu il cunosti nici 10% intr-o luna. Totusi daca te-ai decis sa te muti cu el si nu vrei sa stai cu soacra, va puteti muta cu chirie. Asta in speranta ca macar va duceti amandoi la munca...

| darrio2007 a răspuns:

Il cunosti de prea putin timp ca sa te muti cu el. Mai ales sa te si casatoresti.
Ai totusi 23 de ani, ar trebui sa gandesti mai matur.

| Violleta2022 a răspuns:

Luati-a chirie, fiindca casnicie fericita nu poate sa existe cu soacra in casa cu voi.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu ce să zic. Sunt mame de băieți care sunt cam misogine

| adryang78 a răspuns:

În niciun caz cu soacra în casă. E rețeta sigură pentru distrugerea unei relații. Căutați ceva cu chirie, cât despre căsătorie, ar trebui să mai așteptați, să vă cunoașteți mai bine. Locuind împreună se văd și cele bune și cele rele, și o să fiți mai pregătiți să faceți pasul peste un an sau doi.

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu el și să ai spui ca mai bine vă luați amândoi ceva cu chirie, spune-i ca nu vrei sa stai cu mama lui și vezi cum reacționează, vorbiți și cădeți ambii la un acord
Ps: pupici cu sclipicikiss

| LisaJulie a răspuns:

Eu zic sa mai aștepți și sa încerci sa te înțelegi cu mama lui, încearcă sa îi spui complimente frumoase, sa discutați despre un subiect de care e interesata și ea și astfel sa va înțelegi! E îngrijorată pentru fiul ei și este normal pentru ca asa sunt mamele

| MadaMădalinamada567 explică (pentru LisaJulie):

Când m-a dus la el acasa mama lui a facut un scandal ca nu sunt potrivita pentru el când a venit la mine mama la primit chiar bine fara scandaluri atata timp cat mama lui nu învaţă să ma respecte ca vitoare sotie a baiatului ei nici eu nu o voi respecta