| MountainRiver a întrebat:

Mai am și eu o problemă.

Directoarea, șefa mea, nu-mi zâmbește niciodată, până aici nu ar părea nimic în neregulă, că poate ai zice că așa e felul omului de a fi. Însă tot petrecând timp prin cancelarie și observând-o cu alții comunicând, am observat că altora le zâmbește, vorbește cu ei. Mie niciodată. straight face

Eu însă la început de an școlar, am adormit după ce am venit de la școală și nu i-am răspuns de vreo 2 ori la telefon, am resunat-o pe seară, dar nu mai mi-a răspuns și uneori cred că de aici totul, că poate nu i-a plăcut treaba asta și nu mă prea place. Dar nu știu ce să cred... Să fie doar lucrul acesta și astfel să mă trateze pe mine mai cu indiferență și răceală sau din acest comportament al ei să înțeleg că pur și simplu nu mă place deloc?!

Voi ați reuși să lucrați cu oameni care nu vă plac deloc? Cum faceți să supraviețuiți acolo?

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

La ce ora ai sunat-o "pe seara"?
Daca ai sunat dupa ora 20, nu se face.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt 2 motive pentru care o colega nu te place:
-e invidioasa pe tine pentru ca esti mai frumoasa, mai desteapta etc
-te considera obraznica, nesimtita etc
Eu cred ca e al doilea motiv dupa cate zici tu dar de obicei daca e al doilea motiv odata si odata ii trece supararea. Nu stiu ce sa zic, incearca si tu sa te apropii de ea si sa ii vorbesti frumos. Fa un gest pentru ea sau fa-i un cadou de ziua ei sau vreo ocazie din asta pentru ca oamenii atunci cand primesc un cadou se simt datori, asta e in subconstientul lor.
Se poate sa fie si primul motiv si daca e asta, e cam nasol ca nu o sa o duci la capat niciodata cu ea