| RAY a întrebat:

Mai mult rau iti poate face propria familie decat străinii, asta am invatat din viata asta, voi cum va înțelegeți cu frații voștri?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu am treaba cu fratele meu, suntem în relații ok, bine oricum ne întâlnim rar.Dar știu cazuri din jurul meu de oameni ce încă nu își deschid ochii sa vadă ce rude parsive au.

Am avut in preajma oameni dragi, pe care i-am văzut loviti în cap la propriu de frați lor și tot au trecut peste.Mi se pare o prostie sincer.Desi nu mie mi-au făcut raul respectivii eu nu am mai avut cum sa ii agreez. Daca mie îmi făcea fratele meu asta pur și simplu nu mai exista pentru mine.
La fel am văzut frați ce își ajutau alți frați și aia profitau din plin, ii barfeau pe la spate sau pur și simplu ii durea în fund de cum ii mergea astuilalt și orbu ignora sau încă se mintea ca nu e asa.
Mi-am muscat-o și eu de câteva ori încercând sa deschid ochii anumitor oameni iar de atunci nu ma mai bag.Am ajuns sa fiu acuzata(de către tine cum ar veni) ca sunt de vina ca te-am tras de mana ca să nu te pălească, și de atunci îmi vad de ale mele.
Stagneze în prostie care cum vrea.

| Hammurabi a răspuns:

N-am avut probleme de genul ăsta.
Cu Adina m-am înțeles bine întotdeauna. Chiar ne-am înțeles mereu mult mai bine decât ne înțelegeam cu părinții.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ma bucur de asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am frați sau surori.

| SG1995 a răspuns:

Auch, asta doare. Cu frati-miu nu sunt prea aproapriat, sunt 9 ani diferență, cu soră-mea era okay relația până anul trecut.