| anonim_4396 a întrebat:

Maine este ziua mea si sunt trista...de ceva timp asa ma simt mereu, de fiecare aniversare ma simt neputincioasa si netrebnica. si nu inteleg de ce.simt ca m-am schimbat drastic in ultimii ani si ascult tot ce zic ceilalti. mi-am facut o parere proasta despre mine poate.
m-am saturat sa imi pese de tot ce spun altii.
nu stiu de ce... sunt asa usor de manipulat.
as fi vrut sa fiu insensibila si nepasatoare crying sunt trista si nu stiu cum am ajuns asa. sad
Urasc deprimarea asta in care ma complac si simt ca nu pot sa ies din ea. Parca orice as face merge prost si culmea este ca eu nu gandeam asa inainte.
M-am saturat sa ii fac pe ceilalti sa zambeasca si eu sa ma las pe locul 2, m-am saturat sa ma simt mereu analizata, criticata si mereu devalorizata...
Cum sa zambesc cand imi vine sa plang cum sa ma pastrez puternica?

Răspuns Câştigător
| unknow91 a răspuns:

Asta este felul tau si numai tu te poti schimba.
In momentul cand incerci sa schimbi pe alti, incearca sa te schimbi pe tine insuti si apoi vei vedea daca poti sa schimbi si pe altul.

Apropo de ziua ta, ai sp ca esti trista.
Nu stiu ce sa spun dar stiu ca era o vorba ceva de genul.
"De ce sa fii bucuros cand e ziua ta, ca imbatranesti si de asta esti bucuros?"
"Sau ar trebui sa fii trist ca mai imbatranesti cu 1 an"

Oricum eu iti spun "LA MULTI ANI" sanatate, bucurii si tot ce iti doresti tu!

9 răspunsuri:
| rody5 a răspuns (pentru unknow91):

Nu vreau sa schimb pe nimeni. vad doar ca altii incearca sa ma schimbe pe mine si vreau sa nu ma mai afecteze parerea altora. PRactic nimeni nu se schimba decat daca doreste si constientizeaza nevoia de schimbare. Probabil gandesc prea mult.
Oricum o sa fie binetongue ca doar asa trebuie sa fie!
Ms pentru urari.
Gata cu stresu
happy

| unknow91 a răspuns (pentru rody5):

Eu iti spun sa fii exact cum iti doresti tu si sa incerci sa fii mereu bucuroasa si zambareata.
O seara buna.si distractie placuta pentru maine! \dancing

| Neagu_Ciprian_1979 a răspuns:

Buna rodycuta imi pare rau de situatia ta dar sti ceva in primul rind la multi ani ti-as da o floare cum ar fi o garofita tias saruta minuta si te-as scoate un pic la aer cu toate ca nu te cunosc sa stii ca eu sunt un tip prietenos respectos si cu bunul simt. daca vrei id ul meu raspunde-mi si til voi da asta asa sa comunicam mai des partial si daca te ajuta te mai scot din suparari n-are rost sa stai suparata ca o viata ai aha si eu mai trec prin momente grele dar trece pa

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La mulți ani și să fii foarte fericită!
Pa, pa.

| Leon a răspuns:

Buna. Din pacate traim intr-o societate a vitezei unde lumea a cam uitat de sentimente, fiecare alearga pentru interesul si comoditatea sa.
Sa faci ceea ce cred altii si sa iti lasi viata, personalitatea si caracterul sa fie controlate de ceilalti, ba mai mult sa fii atenta la ceea ce isi doresc ei si nu la ceea ce iti doresti tu, mi se pare cea mai mare risipa de energie si timp.
Daca ai rabdare, uita-te peste raspunsurile mele si vezi ce iti poate fi de folos, iar daca te regasesti printre ele incearca sa adaptezi ce e bine pentru tine.
Echilibrul ti-l gasesti de fapt in tine insuti, e cea mai mare provocare a vietii.
Si nu uita ca nu esti singura, mereu vei gasi persoane care sa te inteleaga.
La multi ani!

| rody5 a răspuns (pentru Leon):

Buna.
Mersi pentru raspuns/raspunsuri. Stiu si sunt constienta de ce spui. Dar teoria ca teoria cu practica mai greu.
totusi:
Practice makes it better laughing

| Bogdan_Coman_1989 a răspuns:

Eu gandesc mereu asa :! Nu imi pasa ce zice lumea din jur,nici cat negru sub unghie(imi pasa ce zice tatal meu, totusi ma vad destul de rar cu el)! Usor de manipulat,te lasi tu sa fii, e foarte usor sa iti dai seama cand oameni mint, trebuie doar sa nu pui atatea sentimente.

La multi ani cu intarziere, nu stiu cum am dat de topicul asta, debia am ajunst din club laughing

| Bogdan_Coman_1989 a răspuns (pentru Neagu_Ciprian_1979):

Daca cei din poza nu sunt copii tai, frate... wtf

| Gheorghitanu_Ionut-Adrian_1989 a răspuns:

Cunosc pe cineva asemanator tie, exact la fel ca tine, partea mai urata e ca azi e ziua ei si nu pot sa fac nimic.Dar oricum, nu asta e problema ta.Iti sugerez s-a fii deschisa si s-a nu mai tii in tine,daca vrei ceva ia-l, daca lupti, lupta pana la capat si nu mai trai intr-o lume a manipularii, cei din jurul tau ar trebui s-a iti fie oglinda ta, nu opusul.