| Marck94 a întrebat:

Mama mereu ma critica, imi vorbeste urat. Eu vorbesc frumos cu mama intotdeauna si cand ii cer sa ma serveasca cu mancare, imediat sare la mine cu cuvinte care ma dor pe mine. Gen " ce mancare sa iti mai dau, du-te si manca in alta parte ". De ce merit atatea jigniri? Si cand merg la rude, ma vorbeste de rau si va dati seama cat de rusinos e! Ce ati face in aceeasi situatie?

39 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns (pentru Marck94):

Cum ce are dacă stai cu mama?
Dacă mama ta e singură poate vrea şi ea să-şi refacă viața, să trăiască şi ea ca un om normal.
Cum să facă asta cu tine pe cap?
E normal să fie frustrată şi nervoasă că nu poate de tine.
Dacă eşti matur şi ai servici, fă-ți frate viața ta, nu mai aştepta să-ți dea mama mâncare.

Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns (pentru Marck94):

Auzi măi idiotule, ai pus o întrebare ca să primești părerile tuturor.
Eu nu te-am jignit pe tine.
Nu ți-am spus că ești un handicapat, care la 22 de ani trebuie să-i dea mămica de mâncare și care nu înțelege nici chiar când maică-sa îi dă de înțeles, că s-a săturat să mai fie menajera lui.
Ce tot o dai sus și tare că nimeni nu înțelege situația. Când chiar mama ta, femeia care te-a născut, nu te mai suportă și îți spune clar "du-te și mănâncă în altă parte"? Ești atât de dobitoc încât nu înțelegi că femeia s-a săturat de mofturile tale, s-a săturat să stai pe capul ei și că trebuie să-ți faci viața ta?
Dacă până la vârsta asta nu n-ai înțeles că "a avea părinții lângă tine" nu înseamnă să stai pe capul lor și să facă ei lucruri pentru tine, înseamnă că ești retard.
Ești atât de infantil încât vii aici și te plângi că nu te mai servește mămica cu mâncare, iar apoi cu un tupeu obraznic de bădăran prost, le replici tuturor că vai ce special ești tu și nimeni nu întelege.
Ce dracu' vrei să înțelegem? Că la 22 de ani ai pretenția, când vii de la muncă, să găsești mâncărica făcută și mămica să servească "puiul ei special" fără să comenteze.
După cum le-ai răspuns celor care și-au dat cu părerea la postarea ta, nu ești decât penibil, obraznic și prost.

| Hammurabi a răspuns:

"Mă prinzi într-o zi și mă bați?" laughing))))
Vai de capul tău, că tare tăntălău mai ești.

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai facut deja pe tine de frica? rolling on the floor Ca de nu poate o cheama si pe mama lui, el oricum nu e in stare sa faca nimic singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare rău de situația ta sad
Nu știu de ce toți de pe aici te critica pe tine, sunt prea insensibili si răsfățați.Cu ce ești tu de vina ca mama ta te critica sau ca stai cu ea? E firesc.E mama ta.Eu n-as pleca de acasa nici sa ma plătească.
Revenind, te înțeleg perfect.Macar atat lucru sa facă si ea, sa gătească, dacă tu îi faci toate celelalte, speli, calci etc.Doar ești copilul ei.
N-ai ce face,asa sunt unii părinți,nerecunoscători ca au copii atat de buni.
Pai cum sa nu fie rușinos? Ar trebui sa te laude,toți părinții buni își lauda copiii, nu îi judeca, e si pacat.
Sunt mai sensibilă din fire, eu n-as rezista, cred ca as intra incet-incet in depresie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marck94):

Știu,foarte nesimțiți sad

| Brianadan a răspuns:

Te rog sa nu iei în seama comentariile jignitoare și cele superficiale, spuse în doi peri. Ești un om matur, integru, care este, împins în jos de propria mamă. Din experienta personala, s-a dovedit ca mama mea suferă de psihoza, care se agravează pe timp ce trece. Și acum, la 35 de ani, suport insulte și jigniri, dar știu și ca ea nu este ok. Important este sa poți sa te agăți de oameni normali, prieteni, care te pot scoate din starea de depresie. Este important sa devii independent deasemeni, financiar, emoțional. Nu îți recomand să te îndepărtezi mult de ea, pentru ca ea are nevoie de tine și tu la fel, doar cât sa poți fi în siguranță emoțională și sa te simți puternic.