| BazikR1 a întrebat:

Mda nu prea am obiceiul sa pun intrebari de genul dar: parintii prietenei mele sunt mai stri de genul dar sa trec la subiect:
Prietena mea tot nu vrea sa le spunem parintilor despre relatie...ea spune ca sunt cam stricti dar eu cred ca ar fi bine sa le spunem cum s-o conving sa le spunem si cum sa le spunem chestia asta (scuze pentru ca m-am repetat)

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Si ce inseamna "mai stricti"? N-o lasa sa isi faca iubit? Daca ea considera ca nu e momentul, las-o. Ea ii cunoaste cel mai bine si stie cum ar reactiona.

| BazikR1 explică (pentru Aasdfghj):

Eu i-am cunoscut cat de cat si nu par asa poate ai dreptate...desi ea e mai timida si i-o fi rusine? zic doar

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca poti accepta sa stai cu o persoana capabila sa-si minta parintii. Spune-i ca daca isi minte vreodata parintii, nu o sa mai accepti sa discuti cu ea, fiindca ti-ar fi rusine sa staio langa o persoana capabila de asa ceva.

| TheRealDaniel a răspuns:

Cine sunt ei sa va impiedice sa va iubiti, ei sunt doar un obstacol in calea iubirii voastre, nu va fie teama de un refuz. este de asteptat. dar nu au niciun control asupra vietii ei, este viata ei si face ce doreste.

| Amalia2305 a răspuns:

Si eu sunt cu cineva si am intalnit aceiasi problema. El insista sa le spunem alor mei, iar eu nu voiam pentru ca stiam ca ai mei sunt stricti si nu m-ar lasa sa am o relatie cu el. Eu zic sa ii acorzi incredere ei si sa ii oferi cat mai multa atentie, nu insista cu chestia asta. Daca i-ai zis odata, de doua ori e de ajuns. Lasa-i timp si ea o sa faca singura pasul asta cand va simti ca e momentul potrivit. Gandeste-te totusi ca ea ii stie mai bine si are motivele ei pentru care crede ca e mai bine sa astepte. Ma repet, insa sfatul meu este : NU o presa! Sper ca te-am putut ajuta.