| ALINA46778889999 a întrebat:

Mie şi sotului meu ne plac copiii ne dorim unul însa eu nu sunt pregatita sa raman însărcinată iar el ma prseaza de ceva timp cu subiectul asta şi îmi spune mereu ca vrea un copil.Ce pot face în legătură cu asta? chiar nu sunt pregatita

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ia si tu un copil de la o ruda/prietena si il tineti o zi la voi acasa sa vada si sotul tau ca nu e floare la ureche sa ii dai sa manance, sa il schimbi, sa il plimbi, sa il supraveghezi non stop

| Amy382010 a răspuns:

Vrei copil dar nu te simți pregătită? ¡¡DACA ITI E LENE SA CITEȘTI DU-TE DIRECT LA FINAL! Depinde câți ani ai. Dacă ai peste 20 de ani este ok sa nu vrei copil așa devreme și trebuie să ii explici soțului tău, dacă nu înțelege, bagă o pauză între voi si ai sa vezi cum te simți, iar daca ai 40 de ani sau mai mult, ce mai aștepți să faci un copil? Aștepți până la 70 de ani? Scuză -ma nu te oblig eu poate chiar vrei un copil pe la 50-54 de ani nu e nici o problema dar cine știe cât te mai tine Dumnezeu în viață, poate doamne ferește mori pe la 70 de ani, chiar nu vrei sa îți vezi copilul când îți face nepoți? FII ATENTĂ, EU DOAR MA REFER LA ASTA DACA AI PESTE 40 DE ANI, DACA AI PESTE 20 DE ANI SI INCA NU VREI UN COPIL ESTE PERFECT NORMAL SI CHIAR TUU AI DREPTATE. Cel mai bine îți sugerez sa faci copil la 30-35 de ani. Perfect!

| EvilCrystal00 a răspuns:

Și nu o sa fi niciodată pregătită, nimeni nu e cu adevărat pregătit chiar dacă susține asta.