| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Nu mai pot. Simt ca ma lasa puterile, ca ma ofilesc pur si simplu. Am incercat sa il uit in diferite feluri, dar nu. Orice incercare de-a mea a fost fara rezultat. Nu mi-l pot scoate din cap. Imaginea lui ma bantuie mereu. Am ajuns sa zambesc in timp ce plang, gandindu-ma la ce ar fi putut exista chiar si astazi, pentru ca stiu, ceea ce se crease atunci intre noi, era foarte puternic. am ajuns sa vorbesc singura. Nici macar zambetul meu nu mai este la fel. Rasul meu si-a pierdut din ' culoare ', stralucirea ochilor mei nu mai este aceeasi.
Nu mai stiu ce sa fac, sa-l uit / sa incerc sa-l reintorc din drumul sau la mine.
Nu credeam ca voi ajunge sa tin la cineva, dar totusi s-a intamplat!
Orice amintire ( intamplare fericita pe atunci ), astazi parca ma frige. Ma doare, ma ustura, ma termina. Intamplari ce nu credeam ca vor deveni intr-o zi amintiri.
Dar da. Stiu ca orice se intampla cu scopul de a se termina. Dar eu simt ca acel final nu ar fi trebuit sa-si aibe locul. Stiu ca sentimentul meu ( oricat ar fi incercat el, cel la care tin sa ma indeparteze, ma sa faca sa-l uit ), in loc sa " apuna ", el se intensifica.
Toti prietenii / cunoscutii, m-au intrebat ce s-a intamplat cu mine, ca m-am schimbat, ca nu mai sunt aceeasi.
Dupa atata timp nu l-am uitat, nu am reusit, Dmn. Cat de mult pot tine la el. :(
Cand incepeam sa tin la el, v-am impartasit si voua aceasta `problemuta` a mea.
http://www.tpu.ro/......plat_2/...
Dupa ce totul a apus, aceasta.
http://www.tpu.ro/......trecut_2/.
Nu mai pot!
Nu mai rezit!
Simt ca nu mai am putere!
Am inteles ca si eu pot iubi, ca nu am inima de piatra.
Acest baiat m-a schimbat radical. M-a facut o alta persoana.
Imi e dor de zambetele mele spontane. De zilele cand zambeam fara motiv.
Ca il iubesc?
Da! De ceva timp am inceput sa realizez asta. Dar de ce nu pot avea parte de o poveste roz? De ce? Pentru ca de multe ori povestile nu sunt reale? :(. De ce la fiecare pas ma ` impiedic` de o amintire cu el, orice imagine, cuvant, melodie aducandu-mi-l in memorie?
Cu ce este el mai special decat alti baieti?
Toti imi spun sa-l uit, ca este uratel si altele! Dar nu`mi pasa de parerea lumii! Iubesc ceea ce era el. Chiar daca acum este o alta persoana, iubesc chiar si ceea ce a devenit!
Vreau sa ii spun tot ceea ce v-am spus si voua, dar nu am nicio putere, nici macar pic de curaj :(. Mereu teama se pune ca o bariera in fata mea.
Vreau sa ii spun ca nu l-am uitat. sa nu uite ca eu am tinut si inca tin la el. Dar orgoliul rau mereu se face prezent si ma raneste.
Cu ce am gresit? De ce ne-am certat?
Mii de intrebari fara un raspuns!
Va intrebati de ce nu renunt?
Pentru ca tin la el, si stiu ca se merita sa lupt pentru ceea ce iubesc!
Ajutati-ma cu un sfat. Orice vorba este bine primita. :(

11 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

De unde esti?happy

| Wøodenpints a răspuns:

Oamenii slabi ca tine merită să sufere. Pentru asta sunteti făcuţi.
Sper să-ţi găseşti refugiul în şaorme şi în 2 ani să te faci cât malu'.
Nu te mai plânge. Sunt oameni care au păţit mult mai multe chestii, dar nu se plâng. Ce ai tu nu-s probleme, sunt doar fiţe.

| rockmeout a răspuns:

Dupa parerea mea, nu ar trebui sa-l incerci sa-l uiti.Asta inseamna imaturitate, lasitate, vrei sa fugi de amintirile astea.Cel mai bine ar fi, nu sa incerci sa-l uiti, ci sa-l vezi ca pe un capitol incheiat din viata ta.Sa nu ai remuscari, pentru ca tot ce s-a intamplat, s-a intamplat cu un motiv. Daca tu consideri ca se poate reveni, atunci incearca sa discuti cu el.Dar orice ar fi, nu incerca sa-l uiti.Era sa fac si eu greseala asta cu o fata candva.

| Emmaem a răspuns (pentru rockmeout):

Intr-adevar... atunci cand o inima este ranita nu mai poti face nimic de foarte multe ori gandim asa de fapt nu este deloc asa vrei sa il uiti sa scapi de el odata si odata toto vei scapa de el dar sa il uiti nu poti e o prostie gandeste-te doar la clipele fromose petrecute cu el...

| mada97nnn a răspuns:

Sincer povestea ta m-a facut sa plang stiu cum este sa iubesti din tot sufletul dar nu asa ca tine tu il iubesti prea mult nu stiu ce sa iti spun doar ca orice s-ar ivi in viata tu trebuie sa treci peste incurajeazate vorbeste cu prietenele razi cand ajungi acasa fa ceva ce te relaxeaza ce iti place cel mai mult niciun baiat nu merita lacrimile unei fete si tu trebuie sa te bazezi pe asta fi tare fi puternica pentru ca stiu ca acolo intr-un colt viitorul tau te asteapta in loc sa vezi alti baietii care sunt mult mai buni decat el tu il iubesti desi el te-a uitat(poate) nu am de unde sa stiu tot ce pot sa iti zic este sa mergi inainte si sa treci peste asta te rog lasa-mi id tau..sa vorbim uite il las pe al meu mada_bella_2009, te pup si numai fi trista, razi ca o viata ai.

| ALEXANDRA1356 explică (pentru mada97nnn):

Multumesc happy :*

| mada97nnn a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Cu mare placere te rog bagami id in lista te rog..sa vorbim

| ALEXANDRA1356 explică (pentru mada97nnn):

L-am bagat. Dar nu`mi apare confirmarea. E ca si cum ai fi offline. happy

| innagaina16 a răspuns:

Sa stii ca nu prea ai ce face vezi si tu poate poti sa refaci ceva la relatia voastra, daca nu incearca asa usor sa iesi seara la un club cu un prieten bun, sau sa iti faci un nou prieten si sa incerci sa te distrezicryingsincer imi pare rau ....ai grija si nu ajunge sa parcurgi alteva mai rau ..negativ pentru ca nu merita, baieti sunt fete la fel asa ca nu s-a terminat lumea, odata si o data o sa-l uiti poate pentru ca daca tu tot timpul te gadesti la el o sa te obisnuiesti cu ideea la un moment dat ca nu mai este, succes!

| Mariak a răspuns:

Sincera sa fiu. povestea ta seamana cu a mea. Ieri a terminat-o cu mine, asta dupa ce cu o zi inainte faceam dragoste. Si? Uite unde am ajuns. Caut fel si fel de povesti si sper sa ma abtin sa nu-l sun, dar nu pot. Nu pot sa-ti dau un sfat, pentru ca si eu sunt in aceisi situatie ca tine, dar vreau sa stii ca te inteleg si sper sa poti s-o rezolvi. te-nteleg, nu vrei sa-i dai drumul cu toate ca el a facut-o deja. Parc-ai fi eu

| iahimnabro a răspuns:

Fa-ti un hobby este important si sa faci totul pentru pasiunea ta de gresit cu totii gresim asa invatam