| gyna201 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac! Singurul lucru care mi-a mai ramas este sa ma sinucid si am sa va spun si de ce Traiesc o tragedie si un cosmar ingrozitor pe care nu multi l-ar suporta VA ASIGUR! De 1an ma simt ingrozitor de rau, o senzatie urata de rau pe care nu o pot suporta.de ameteala, zici ca sunt beata... spasme musculare confuzie imi tremura tot corpul asta incepand de anul trecut de cand am fumat o porkrie Am fost cu MAMA peste tot. mi-am facut tot felul de analize si nu mi-a iesit nimic rau Din cauza faptului ca ma simteam groaznic am renuntat anul asta la liceu si ieri mama mea a murit cea care imi dadea toate sperantele sa mai traiesc dupa ce k ma simt fff.rau.Mai are rosy sa traiesc?

16 răspunsuri:
| Amrooo a răspuns:

Da logic ca mai are rost sa traiesti.Trebuie sa te regasesti si sa treci peste toate greutatile.In legatura cu acel sentiment...cand apare iti sugerez sa te gandesti la cineva sau ceva care iti inveseleste ziua. Sper sa te ajute!

| CupY a răspuns:

Eu zic că te-ar ajuta căutarea lui Dumnezeu. Tu ești fiul său și nimic nu este întâmplător. Caută adevărul, răspunsuri, speranță. Ferește-te de media și TV. Caută cărți bune.

Condoleanțe și te asigur că are rost să trăiești, să cauți și să afli adevărul...

| benny a răspuns:

Trist crying asa se intampla cand nu iti asculti parinti cand trebuie. Sper sa mergi mai departe si sa nu iti pierzi increderea in tine.

| Rashidd a răspuns:

Evident ca mai are rost sa traiesti,nu fa vreo prostia sau vreun gest necugetat,in timp iti vei regasi linistea si o mergi pe calea cea buna, condoleante pentru mama ta, chiar imi pare rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o gluma, nu? adica ieri a murit mama ta si tu acum esti pe TPU?
Ai sa fim seriosi, eram gata sa te cred.Numai bine.

| MariusToc a răspuns:

Eu zic sa incerci sa treci peste toate acestea, pentru ca si tatal meu a murit cand aveam mai mare nevoie de el adica la 12 ani anul trecut, iar sinuciderea este un pacat foarte mare.Incearca sa mergi la psiholog pentru ca el/ea te consileaza si iti o alta parere despre viata.

P.S:bucurat-e de viata pentru ca este cel mai mare dar de la Dumnezeu.

| dalila a răspuns:

In primul rand condoleante...o situatie cam grea, dar trebuie sa treci peste ea.nu trebuie sa te gandesti la sinucidere.nu cred ca mamei tale i ar fi placut sa faci asa ceva.toti trecem prin perioade grele in viata. dumezeu ne incearca si nu trebuie sa spunem ca nu mai credem in El.stiu ca iti este ffff greu, dar trebuie sa treci peste asta.intr-o zi o sa fie si la tine soare.nu iti pierde speranta.inca o data condoleante...

| Deenissa a răspuns:

Da,fiecare viata este importanta. daca nu pentru oameni, sigur este importanta pentru Dumnezeu. Nu iti pierde speranta, si continua sa crezi in puterile tale.vei gasi increderea sa treci peste orice greutate. Roaga'te si atunci cand te simti prost, cerei sfatul unui prieten sau al unei rude, te vei simti mai bine.Cu timpul o sa ajungi o fata matura,care a "avut scoala vietii", si pe deasupra vei deveni o fata credincioasa si puternica. Sper sa treci peste, succes! sad

| Rebe97 a răspuns:

Da, pentru ca ori cum ar fi ea viata este frumoasa si ori cat ar fi ea de grea tu trebuie sa mergi tot timpul cu capul sus si sa nu te dai batuta.Priveste-o cu ochi de invingator si vei vedea cat poate fi de minunata!

| Ana94 a răspuns:

Normal că mai are rost să trăieşti! Îmi pare foarte rău că trebuie să treci prin toate astea, dar trebuie să fii puternică, în niciun caz sinuciderea nu e o soluţie! Nu face prostia asta de a-ţi lua viaţa! Sunt sigură că mama ta nu ar vrea să faci aşa ceva. Condoleanţe şi sper că ai să reuşeşti să treci peste toate astea sad

| M1hai a răspuns:

Live your live!

| Wehrmacht a răspuns (pentru CupY):

Termina cu propaganda aia crestina tampita.Tu traiesti in pestera? Cum dracu' sa se fereasca de media si TV? Crezi ca daca citeste o ajuta? Sau ca o ajuta dz? CUm te ajuta dz in situatia asta?

| Alexutz1996 a răspuns:

Da mai are rost sa traiesti.Acum tu trebuie sa gasesti pe cineva care sa-ti fie alaturi un prieten o prietena nu cont doar sa iti fie alaturi. Sfatul meu este sa te odihnesti si...imi pare rau pentru mama tasad

| Rucsiii a răspuns:

Adună-te, fi tare şi treci peste. Alţii mor de la naştere, nu au o şansă la viaţă şi din păcate în ziua de azi mulţi vor să se sinucidă. Găseşte-ţi o activitate, un hobby, ieşi mai mult, mergi la Biserică, comunică, pocăieşte-te dacă asta te ajută. Ocupă-ţi timpul liber cu diverse activităţi : sport, muzică, dans.etc. Ca să poţi uita cât de cât.
Este o situaţie oribilă, ce-i drept! Dar eu îţi urez multă putere şi numai bine!

| doc69 a răspuns:

Condoleante.iti inteleg zbuciumul dar da are rost sa traiesti si sa speri, sunt oameni care au nevoie de tine si tu inca nu stii. acei oameni vor fi langa tine la un moment dat.in plus faptul ca nu ai aflat la o analiza nu inseamna nimic. sunt multe seturi de facut mai ales daca te internezi.pe cine mai ai in afara de dansa?

| doc69 a răspuns:

Uita-te numai cate raspunsuri ai primit in scurt.nu esti singura pe lume.pup