| xFaith a întrebat:

Nu mai suport tensiunea provocata de prietenele mele cele mai bune si inclusiv varul meu.
Deci. noi ( eu, varul meu si cele 2 prietene) mai ne petreceam timpul impreuna cand ieseam pe strada.
Acum ca am prieten si o relatie mai serioasa. imi cer oarecum sa ma despart de el crying sau mai bine zis sa aleg...
Imi tot spun ca nu mai petrec timpul cu ei asa cum o faceam odata, imi spun ca m`am schimbat. imi mai spun ca ne-am distantat.
Imi tot spune ca "pana sa apara prietenul meu" eu nu eram asa.
Ma fac sa ma simt aiurea de fiecare data. faza e ca il iubesc si el ma iubeste la fel si e normal sa-i acord lui mai multa atentie.
Doar pentru ca, imi petrec timpul cu el ceea ce e si normal, asta inseamna ca m`am schimbat?
Iar prietena mea cea mai buna. imi tot spune
" Daca te`ai despartii de el, la noi ai sa vii. inainte sa apara el eram ca doua surori, stai mai mult timp cu el. si nu imi place"

Voi ce parere aveti? Un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca te intelegi mai bine cu partenerul lasa-i pe dusmani la o parte fiindca au invidie pe tine ca o duci bine si ei nu.

5 răspunsuri:
| IAmAFreak a răspuns:

Nu trebuie sa te desparti de prietenul tau, dar nici pe ceilalti sa nu-i lasi in urma. Ei au fost cei care te-au ajutat la greu, ti-am dat sfaturi, au ras si au plans impreuna cu tine, nu-ti "abandona" camarazi. De acum incolo il vei avea si pe iubitul tau, dar pana sa vina el, cine-ti era aproape? Si daca se intampla sa va despartiti, nu tot la prieteni tai te intorci? Trebuie sa le acorzi aceeasi atentie, acelasi timp, caci altfel se supara, gelozia e cucoana mare laughing. De schimbat nu te-ai schimbat, dar te-ai indepartat de prieteni tai si nu-i bine.
Acum nu-ti reprosez nimic, caci n-am trecut inca prin fenomenul "dragoste" rolling on the floor, asa ca faci ce vrei, au ti-am spus parerea mea. Noroc big grin

| Larisa211 a răspuns:

Cred ca prietenii tai au dreptate... nu-ti vor raul... stiu ei ce stiu despre baiatul asta. Oricum, o sa mai ai multi iubiti de acum incolo! happy

| azzuBaa a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa te desparti de prietenul tau pentru anumite persoane care au facut si fac parte din viata ta. Daca ei ar fi ``cei mai buni prieteni`` ai tai nu ar trebui sa-ti ceara asa ceva cum ar fi sa te desparti de acel baiat. fiecare persoana mai are nevoie de cineva langa el si nu ma refer la prietenihappy. Gandeste-te, tu daca o sa le faci pe plac si o sa te desparti de iubitul tau o sa va distrati iar ca la inceput dar nu la infinit, pana la urma si prietenele tale o sa-si faca un iubit si o sa uite complet de distractia voastra. Deci nu renunta la prietenul tau dar nici la ceilalti. fa`ti doar timp pentru totihappy

| tighilici a răspuns:

Poate ca e normal sa iti petreci mai mult timp cu el dar totusi mai exista si prietenii.Incearca sa o faci pe prietena ta cea mai buna sa inteleaga ca inca sunteti BFF.Fa in asa fel sa ii imprietenesti si sa iti petreci timpul cu toti.

| Mentorr a răspuns:

Prieten inseamna sa se bucure de ce te face pe tine fericita, sa se bucure pentru tine. Cu timpul o sa-ti dai seama ca orice alegere ai sa iei, nici prietenii astia nu o sa ii mai ai, nici actualul prieten.Deci ar fi cel mai in regula sa-ti traiesti povestea de dragoste si sa incerci sa ii tii langa tine si pe ei. Daca o sa te respinga, n`au fost niciodata prietenii tai! Da`mi un add daca mai ai sauvrei sa discuti alte lucruri cu mine : cosmin_gabyy@yahoo.com