| Anonimul1971 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, mai nou ma cert cu prietena din cauza ca abordeaza tinute sexy si nu imi place deloc.Chiar nu stiu ce sa fac.Nu imi place sa stiu ca se uita baietii dupa ea.Ea nu intelege ca nu imi place..Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Leon a răspuns:

Salutare din nou, ati discutat de aceasta problema?
Nimeni nu trebuie sa schimba fortat nimic pentru nimeni.
Daca te deranjeaza, vorbeste cu ea, explica-i exact acelasi lucru pe care il expui aici si vezi ce iti raspunde.
Sunt sigur ca daca tine la tine si cel putin te aprecieaza ca baiat/ barbat, o sa fie ceva important si o sa iti explice ca nu trebuie sa iti faci griji.
Daca o deranjeaza, inseamna ca nu esti suficient de importan, e mai importanta tinuta, sau eventual deficitul de atentie pe care incearca sa si-l trateze cu prescriere de pe Instagram.
Valorile tale sunt cele mai importante, o femeie trebuie sa te ajute sa ti le imbunatatesti, daca nu o face inseamna ca nu ii pasa de tine.
Si femeile au sentimente, nu te speria, numai ca nu stiu care e treaba in situatia de fata.

64 răspunsuri:
| JackR a răspuns (pentru Leon):

1. "Ai nevoie de consiliere comportamentala, ai lipsa totala de respect si auto-educatie."
Da, ai dreptate, am o total lipsa de respect! Pentru ca respectul se castiga si tu nu ai facut nimic in sensul acesta. Asa ca ma comport in consecinta!
2. "Vorbesti de politica, sunt convins ca din cauza mea lucrurile merg prost. Ai politica in subconstient, incat nu te poti abtine sa aduci in discutie?"
Nu am politica in subconstient! Din nefericire, traiesc intr-o lume in care politicul, in toata micimea lui, incearca sa-mi impuna un mod de viata. Faptul ca ma opun acestei incercari, ma face sa compar discursul tau cu cel al unui politician veros.
3 "Nu iti pasa de nimic altceva in afata de egoismul tau, mereu vei fi in contradictoriu, cu oricine, pentru ca asta e o problema, un egoism pe care iti place sa il indopi de jigniri si critici."
Nu sunt egoist, nu am fost niciodata! Faptul ca spun verde-n fata ceea ce cred nu ma face egoist. Critic, cinic si arogant, si imi asum asta, dar nu egoist. Cum spuneam, ai probleme cu intelegerea semnificatiei cuvintelor. Si nu sunt in contradictie cu oricine, doar cu cei care imi stimuleaza "agresivitatea". Tu ai sanse mari sa ocupi primul loc pe lista!

Acum, ca ti-am lamurit (sper!) cateva aspecte, iti mai spun ceva: cu o singura exceptie, am folosit un limbaj civilizat in "dialogul" cu tine. Nu-ti plac sau nu intelegi punctele mele de vedere, sanatate! Dar in momentul in care arunci expresii de genul "dovleacul tau iritat" sau "Esti o caricatura rasfatata, ai un tupeu incredibil", dupa ce spui "Dar nu te jingnesc" (se scrie "jignesc", dar am inteles), ma faci sa ma gandesc la Gigi Becali, care spunea "M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat". Eu n-am sa te fac nici oligofren, nici zdreanta, dar am sa-ti reconfirm aprecierea de mai devreme: vorbesti mult, prost si fara rost, incerci sa dai impresia de empatie si eruditie, dar nu esti decat o forma fara fond. Adica. pe romaneste, bate vantu', latra cainii!

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa o inveti virtutea pudorii.
Faci exercitii de astea, o inveti cum sa pastreze un secret, cum sa isi controleze instinctele, cum sa fie rezervata, modestia, rusinea, monogamia, decenta, prostia provocarilor, etalarilor si toate astea. Daca fata nu exerseaza aceste exercitii poate sa ajunga dezmatata.

Răspuns utilizator avertizat
| Innsbruck a răspuns:

Scuza-ma dar daca mi-ar spune iubitul meu asa ceva, nu ar mai fi iubitul meu!