| anonim_4396 a întrebat:

Ok... deci incepe ceva lung care se termina scurt... Deci eram in KAUFLAND (amuzant nu?), o ajutam pe maica-mea la cumparaturi, cand vad o fata, evident la inceput eu ma uitam foarte, cum sa va spun ..ca o figura de indragostit. Deci ce sa mai, dragoste la prima vedere, chiar in timpul ala vroiam sa vad ce a luat mama mea, si cand intorc capul spre ea, intoarce si ea capu, deoarece se uitase la mine, si se pare ca o prinsesem, chiar in momentul acela. Dupa ma duc putin mai incolo, si ma intorc inapoi, incep sa ma uit din nou la ea, ea la mine., faza e ca imi era rusine in KAUFLAND sa ii zic, ceva, nu stiu, ceva daca vrea sa tinem legatura... imi era frica sa nu ma stanjenesc. si oricum eu sunt un baiat mai sensibil. nu prea stiu ce sa fac. Off offf, nu prea stiu ce sa fac, daca o vad iar nu prea stiu cum sa reactionez. Ce sa fac?

18 răspunsuri:
| mdr0099 a răspuns:

Uita ce ti s-a intamplat

| akadeaa a răspuns:

Cati ani ai?

| mariass a răspuns:

Parerea mea, nu ma intelege gresit, dar care sunt sansele sa mai dai dea ea?! Poate sa te loveasca soarta in fata...

| akadeaa a răspuns:

Si tu crezi ca ai nevoie de o relatie la varsta asta?

| Cezar2189 a răspuns (pentru akadeaa):

Eu nu cred ca relatiile conteaza de varsta xD Mi se pare o tampenie "Ai nevoie de o relatie la varsta asta?" "La dragoste iti sta capul la anii astia?" Frate. Dragostea vine la orice varsta. Parerea mea.

| akadeaa a răspuns:

Atunci de ce nu-ti vezi de treaba?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru Cezar2189):

Ai dreptate... chiar foarte multa. Uneori unele persoane cred ca dragostea trebuie sa o ai cand ajungi matur raised eyebrows. De obicei cand sunt intrebat asta zic nu, dar cand ma gandesc mai mult zic da. Lumea matura strica toate planurile copiilor.

| Cezar2189 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Uite..eu am 14 ani facuti in septembrie..si in octombrie am incheiat o relatie care a durat 1 an si 5 luni happy Stii? Sunt "copii" mult mai maturi decat adultii happy care pot duce o relatie mult mai bine decat ei..deci happy...

| mariass a răspuns:

Atunci, daca tu crezi ca o sa reusesti sa o gasesti, du-te direct la ea si cere-i id de mess/ nr de tel. Relatiile copilaresti sunt cele mai frumoase, si daca ai 14 ani, ce?
Asta conteaza? Esti destul de "mare" pentru o relatie.winking
Ce sa faci? Sa astepti pana la 30 de ani ca sa fii indeajuns de matur. Sper sa ai norocul sa o mai gasesti pe fata asta si atunci ia-ti inima in dinti si spune-i ca o consideri draguta si ti-ar placea sa o cunosti mai bine, Succes.

| Cezar2189 a răspuns:

Si eu sunt genul ala rusinos..sensibil nu sunt thinking Si app..la Animeuri ma uit si eu..defapt...singurul anime la care ma uit e DBZ :X laughing Si. Si eu am pierdut multe ocazii.dar din cauza rusinii. happy Si stiu sentimentul acela profund. E ceva mai..diferit..nu se poate explica. Da-mi id-ul tau de mess pe private..mai discutam acolo..mai LINISTITI! Daca ma intelegi happy Vorbim acolo fara sa ne spuna nimeni nimic.winking

| Cezar2189 a răspuns (pentru mariass):

Mariass xD sunt de acord cu tine big grin

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna, eu sunt fata am avut si eu astfel de problemabig grin si faza e ca tot in KAUFLANDlaughing. Prima data cerei numarul de telefon. si invit-o la un suc sa stati de vorba. si ii spui daca vreti sa tineti legatura, ca o iubesti foarte mult. Daca esti mai sensibil. nu stiu ce sa zic fa-ti curaj, unele fete fac ele primul' pas. Eu zic sa incepi sa-i spui ce simti e cel mai bine asa.
Poi cam atat, ITI urez succes si bafta, sa fiti impreuna si sa va iubiti succes.

Fundita?puppy dog eyes

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna, eu sunt fata am avut si eu astfel de problemabig grin si faza e ca tot in KAUFLANDlaughing. Prima data cerei numarul de telefon. si invit-o la un suc sa stati de vorba. si ii spui daca vreti sa tineti legatura, ca o iubesti foarte mult. Daca esti mai sensibil. nu stiu ce sa zic fa-ti curaj, unele fete fac ele primul' pas. Eu zic sa incepi sa-i spui ce simti e cel mai bine asa.
Poi cam atat, ITI urez succes si bafta!

Fundita?puppy dog eyes

| NuStiuDeCe a răspuns:

Iti dai 2 palme in primul rand sa iti revii happy si pe urme cand o mai vezi, o inviti la un film, la un suc, o prajitura nu stiu exact ce va place la 14 ani, dar ma gandesc ca astea pentru si mie imi place si am 26 happy nu ai de ce sa paralizezi cand vezi o fata frumoasa, mergi o intrebi daca vrea sa iasa cu tine, ce pierzi daca o intrebi? pierzi doar daca nu faci asta, pentru ca nici nu o sa stii daca aveai macar o sansa. Nici de refuz sa nu iti fie frica, fete sunt multe pe lume dar nu o sa ai mereu sansa sa vorbesti cu fiecare happy profita de toate sansele nu lasa sa treaca langa tine. am vazut ca a fost cine tea intreba pentru ce ai nevoie de relatie la 14 ani, ei...nu ai nevoie de o relatie, dar e mai bine sa iesi cu fete de la varsta asta decat sa ajungi pe naspa cand cresti marewinking succes!

| NoOne18 a răspuns:

Imi cer scuze daca ai inteles altceva, dar am fost directa, n-am vrut sa te jignesc in vreun fel sau altul, se pare c-ai interpretat gresit. Oricum ceea ce vroiam eu sa spun este ca ar trebui s-o lasi mai moale cu fetele ca e devreme la varsta asta, ai toata viata inainte si cu cu cat esti dezamagit in dragoste la o varsta mai frageda ajungi sa ai niste concepte nefondate despre dragoste, femei etc tocmai din cauza faptului ca discernamantul tau nu a atins maturitatea.La varsta ar trebui sa te preocupe mai mult studiul, crede-ma fetelor le plac tipii destepti, deci pune mana pe carte! laughing

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Pai...Problematica situatia

Mici sanse sa mai dai de ea din pacate.Ai avea un noroc mare.Dar daca totusi mai dai de ea cere-i id de mess.Sau caut-o pe mess in lista prietenilor tai.

| yyyyy a răspuns:

Nu cred ca ai sa o intalnesti prea curand. Mai ales daca stai intr-un oras foarte mare. Cine stie cand va veti mai intalni in aceeasi zi in kaufland.happy

| MagicalUnicorn a răspuns:

Lasa dragostea si pune mana pe o carte