| Nistor_Paul_1997 a întrebat:

Ok, dragi tovarasi! Tocmai am decis sa rup legaturile cu cei mai buni prieteni ai mei (fata&baiat care sunt impreuna!) deoarece intodeauna cand sunt pe langa ei sau apare unul din ei cand sunt cu celalalt se cearta! Ma simt prost pentru ca stiu ca eu sunt adesea motivul certii...si am decis sa ii las sa-si traiasca relatia fara certuri. Da erau cei mai buni prieteni, nu cred ca o sa mai am astfel de persoane in viata mea...

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

De vreme ce el ti verisor, nu vad cum poti sa te intrebi daca ai luat decizia corecta?
Partea cu certurile este mai ciudata petru ca daca apar tot timpul motive de cearta asta nu inseamna ca voi discutati despre adevaratele motive de cearta. Adevaratele motive de cearta sunt mult mai vechi si probabil au legatura cu chestii mai intime. Cearta nesfarsita se cam intampla daca esti indiscret.
Reancepe sa vorvesti cu ei, rezolva adevaratele conflicte, devino si tu mai discret si articuleaza-i de fiecare data cand ei sunt indiscreti intre ei, sau cu tine, sau cu strainii.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate vroiau sa scape de tine, nu are cum sa se certe pe seama ta in caz ca ai bagat o stramba si te-a parat e posibil sa fie o cauza dar, daca le-ai cazut bine nu ar fi facut asa ceva. Lumea e cam rea, o scoti la capat mai tarziu cunoscand alte persoane.

| Nistor_Paul_1997 explică (pentru mgtow):

Nu, tot m-au sunat, mesaje, Facebook, tot! Eu nu le-am raspuns... Fata a suferit timp de 3 zile. Mi-a spus o prietena comuna ca nu a dormit de atunci. Nu cred ca voiau sa scape, deoarece baiatul mi-e var...si ne intelegeam foarte bine. Vreau sa stiu daca am luat decizia cea buna!

| mgtow a răspuns (pentru Nistor_Paul_1997):

Nu, ai facut tocmai invers daca mergi la ei sa le zici ca ai gresit, in ceea ce ai facut se vor bucura.

| TPUuser199 a răspuns:

Pai daca erau 'cei mai buni prieteni' ai tai, nu trebuie sa te faca sa simti ca tu esti de vina pentru certurile lor! acum asta este, in viata pierdem si persoane mai importante decat prietenii. Daca tin cu adevarat la tine, nu vor accepta sa te 'piarda'.

| Nistor_Paul_1997 explică (pentru NGheorghe):

Am ascultat ce mi-ati zis...Acum suntem iar cum am fost, dar mai aproape! Va multumesc din suflet pentru sfaturile oferite!

| Zenithf a răspuns:

Cauta-ti si tu o prietena, si in relatia ta cu varul tau si prietena lui devino mai formalist. Tu nu esti motivul, ci scuza pentru ca ei sa se certe, arata-le prin raceala ta ca nu esti dispus sa fii arbitru lor.