| Parerisincere1 a întrebat:

Părere despre relația care nu e acceptată de părinți.

Bună ziua, vreau să aud părerea unui necunoscut, voi sunteți obiectivi.
Mă aflu într-o situație penibilă în care părinții mei nu sunt de acord cu fata cu care vorbesc, nu-i place de cum arată, deși avem câteva luni și ne-am mutat împreună, am făcut pasul ăsta pentru ca ne înțelegem, chiar dacă pare devreme pentru mutat, țin să menționez ca nu ne-am certat nici măcar o dată și mă și ajută în casă.
Voi ce ați face în locul meu? Vreau o părere sinceră

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Câți ani aveți fiecare?

| Parerisincere1 explică (pentru darrio2007):

30 eu și 28 ea, eu știu ca suntem oameni maturi în toată regula, dar.

| glock17 a răspuns:

Având in vedere ca sunteti adulti in toata regula, daca va iubiti si va intelegeti si toate alea ar trebui sa ignori parerea parintilor tai, cu ea iti faci viata, nu cu ei.

| Cinic a răspuns:

Parinții tai sunt comuniști! Dacă ție îti place fata, ei nu ar trebui sa se bage între voi. Casa de piatra si copii de fer

| ioana748 a răspuns:

Pare că faceți pereche buna împreună.
Cum arată doar ție trebuie să îți placă.
Păcat că părinții tăi nu înțeleg că meriți să fii iubit si să iubești.
Legea firii este ca puii zboară din cuib, așa că este timpul sa zbori.

| Parerisincere1 explică (pentru glock17):

Știu, cu ea voi avea o relație nu cu ei, dar e frustrant să fii criticat mereu

| Parerisincere1 explică (pentru ioana748):

Eu n am ce sa i reproșez ma ajuta și ma susține în orice.

| Parerisincere1 explică (pentru Cinic):

Știu, suntem alte generații, dar e frustrant asta

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca sunteti adulti in toata firea, nu ai nevoie de consimtamantul sau parerea parintilor, ca sa traiesti cu femeia pe care o iubesti.

Iti vezi de viata si casnicia ta si limitezi relatia la vizite scurte la parinti, rugandu-i totodata sa nu-ti mai spuna nimic de femeia cu care traiesti.