| frum a întrebat:

Pe sotul meu care este cu 19 ani mai mare decat mine( va rog sa nu ma judecati, eu 29 el aproape
48), l/am prins ca m/a inselat, a venit acasa cu doua zile intarziere din delegatie si cu o scrisoare in ghiozdan de la "noua lui iubita" prin care ii scria de ce mult se bucura ca a revenit acasa. I-am aratat ca am gasit scrisoarea cand i/am golit ghiozdanul ca sa ii spal chilotii. Am fost socata, nu imi venea sa cred, i-am facut o scena de plans in care credeam ca fac infarct de suparare. Tot ce a zis el din momentul ala si sustine in continuare: ca sunt nebuna, ca nu trebuia sa se incurce cu mine si m-a batut mar cat am plans si a spart tot prin casa. sufar enorm, nu am nici 1% dubii ca am gresit pentru ca am vazut clar cu ochii mei, s-a intors in tara si a stat cu ea 2 zile inainte sa vina. In loc sa se explice el neaga total, face crize extrem de agresive, plange si sparge mese si ma bate. Dar nu discuta despre subiect pentru ca nu are cum sa nege adevarul. Atat imi zice ca sunt nebuna si ma bate. Ajutor…

41 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ajutor cu ce? Faci o plângere la poliție și îi dai papucii. Apelezi la familia ta, prieteni de încrederi și fugi cat mai rapid. Exista mereu și posibilitatea de a suna la 112 dacă ești agresată fizic. Nu ezita sa ceri ajutor cuiva care te poate ajuta nu pe forumuri.

| Nirvanaaa a răspuns:

Buna.
Pleacă și lasă-l cât mai poți. Cât l-ai iubi nu merita sa stai cu așa specimen. Ala care inșeală de obicei are tendința sa acuze partenerul și sa se scoată cumva. Nu merita sa trăiești așa. Ești tânără nu iei irosi timpul. Pleacă la părinți/prieteni și lasă-l.
Nu te respecta si nici nu te iubeste. Nu te respecta nici ca ființă umană dacă te bate. Nici nu mă gândesc ca te-ar respecta ca soție.
Respecta-te tu pe tine si paraseste-l.

| RaduRobertRO a răspuns:

Am gasit un site unde o doamna trece cam prin aceleasi probleme cu sotul, https://2fb.ro/author/teodora/, eu cred ca o sa te ajute. Sfatul meu: lasa-l!

| UnchiulRamiz a răspuns:

Ca in melodia aia, vrei si bani dar si iubire si vrei sa iti fie bine... unde cauti tu nu gasesti iubire tongue Daca nu ai deschis ochii acum suporta consecintelewinking Fata mai tanara ca mine te-ai luat cu taticul de 48 ani... este ca e bogat? Dar sa nu minti. Reclama-l la politie pentru violenta domestica.

| frum explică:

Sunt la tara la 40 km de oras si nu circula nici un tren sau maxi taxi de Rusalii. Am incercat sa o iau pe
jos si e furtuna.

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru frum):

Nu ai bani sa platesti un Taxi, pe bune? Copii nu ai?

| VoidEternal a răspuns:

Sper că ne scrii aceasta postare din alta casă pentru că l-ai părăsit deja. Dacă mai rămâi lângă el, următoarea problemă pe care o vei avea (și nu se pune problema "dacă ", ci "când"), o sa fie deja din vina ta. Știi vorba, shame on you if you fooled me once, shame on me if you fooled me twice.

Bărbatul care lovește o femeie, nu e bărbat, e un animal care nu își mai merită locul în civilizație și care ar trebui închis ca un animal ce e.

Lasă-l în morții lui de fosilă ambulantă și găseste-ți un bărbat de vârstă apropiată cu a ta, ancorat în realitatea secolului curent.

| frum explică (pentru UnchiulRamiz):

Am bani de taxi dar nu vine nimeni la tara. Nu am
copii. O sa ma descurc, am
sunat la 112 pentru ca ma omoara.
Mersi oricum

| frum explică (pentru VoidEternal):

Am sunat la 112 si astept pentru ca imi e frica ca o sa ma omoare

| UnchiulRamiz a răspuns (pentru frum):

O rpietena sau un vecin? Macar pana poti pleca la ai tai. Eu nu stiu dupa ce mai stai... tare mie sa nu devina principalul subiect al stirilor deseara. Unde l-ai gasit pe boxerul asta domestic?

| VoidEternal a răspuns (pentru frum):

Foarte bine. Ti-am citit întrebările. La 29 de ani ai tot timpul să îți refaci viața, chiar daca asta înseamnă să schimbi locuința și jobul. Nu renunța. Acum e momentul sa întrerupi ciclul asta de suferință. Ai așteptat deja mult prea mult.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru frum):

Nu ai chiar pe nimeni la care să apelezi? Părinți,frați, surori, alte rude, prieteni? Să vină după tine şi să te găzduiască o perioadă la ei până când îți găseşti şi tu un job(dacă nu ai deja), să te pui pe picioare?
Pe specimenul ăla nici să nu te gândeşti să-l ierți şi să trăieşti în continuare în casă cu el.Nu te iubeşte, nu dă doi bani pe tine.Te-a mai şi lovit.N-are nicio scuză pentru asta, în nicio altă situație n-ar fi avut.Pentru el eşti doar femeia care îi spală chiloții şi îl aşteaptă acasă cu tocănița pe masă. Normal că nu vrea să se explice, să recunoască ce a făcut. Vrea doar să taci odată din gură şi să treci chestiile astea cu vederea pentru că n-are chef să-i faci scandal şi nici nu i-ar conveni să rămână fără menajeră.
Pleacă de lângă el cât mai repede şi pe viitor ai mai multă grijă cum îți alegi bărbații.Trebuie să ai mai mult respect pentru tine.Nu eşti cârpa nimănui.
Dacă te mai amenință cu ceva între timp,pui mâna pe telefon şi suni la poliție, fugi la vecini, nu stai acolo.
Şi nu-l mai provoca, lasă-l în pace, nu mai e nimic de clarificat.Doar îți faci mai mult rău.

| SuperCoolDude a răspuns:

Ți-aș zice niște lucruri, dar îmi iau ban laughing
E vina ta. Lasă-l...

| frum explică (pentru SuperCoolDude):

Zi-mi, te rog, cenzurate. Ma intereseaza orice parere deoarece sigur multa
lume are alta dxperienta de viata. Mersi

| Sn4k3 a răspuns:

Spune-i ca esti plina de la mancat atata bataie si ca nu mai faci mancare. Poate asa mai taie din ''runde''.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu este caz unic si se manifesta diferit la fiecare persoana.
Barbatii de peste 45-50 ani au simptomul de "inchidere", simt ca a venit vremea cand femeile nu se mai uita la ei (ca inainte).
Daca a "reusit" o aventura, atunci a avut o confirmare ca "mai este in stare", iar intrebarea ta l-a deranjat in acest sentiment, de "mandrie barbateasca". Asta l-a facut nervos si a inceput sa te bata si sa distruga tot, NU ca l-ai intrebat de "inselare".
El a simtit ca, tu ti-ai dat seama prin ce trece (fiind ceea mai apropiata de el), si astfel toata lumea va afla de "secretul", de frica (subconstienta) a lui.
Nu trebuia sa insisti cu intrebari, care i-au deranjat personalitatea!
In cazul asta nu-l mai deranja cu astfel de intrebari, fa-te ca nu s-a intamplat nimic. El va trece peste acest episod si se va calma, isi va da seama singur ca a trecut vremea cand a fost "taurul satului".
In aceasta stare, se va intoarce la tine ca un mielusel si-ti va cere sa-i fii alaturi, fiindca in tine poate avea incredere. Doara sunteti casatoriti si ati jurat sa fiti alaturi "pana moartea va va desparti".

| anonimuIl a răspuns:

La 48 de ani nu mai înșală un bărbat că nu mai are nevoie. Îi ajunge nevasta de acasă.

| anonimuIl a răspuns (pentru Bula):

La 48 de ani nu mai ai și amantă că nu îți mai trebuie.

| anonimuIl a răspuns (pentru frum):

Dacă faceți sex la 2 zile nu te înșală unul de 48 de ani că nu mai are nevoie de sex.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonimuIl):

E vorba de atingerea "mandriei". big grin

| VoidEternal a răspuns (pentru Bula):

Bă mai dă-o dracului.

Adică femeia i-a găsit bilețelele de la amantă, și-a luat tot ea bătaie pentru asta și tu spui că e vina ei că i-a "deranjat personalitatea".

Băga-mi-@s eu ceva în personalitatea lui că dacă femeia era sora mea, ii rearanjam eu lui organele interne de pigmeu australopitec și îi puneam "mândria bărbătească" în buzunar, la pachet!

| anonimuIl a răspuns (pentru Bula):

Nu mai ai nevoie la 48 de ani.

| RxTx a răspuns:

Esti întreținută?
De unde stii ca acel bilet nu a fost scris de un coleg de munca si nu a fost pus acolo asa la mișto ca sa faca caterinca.

De unde știi ca acel bilet nu a fost scris chiar de el sau ca nu a pus in mod intenționat pe cineva sa il scrie doar asa ca sa te facă pe tine geloasă!?

Si daca nu esti întreținută și nu te oftici dupa banii care ii da el la altele de ce tr oftici!?

Te înțelegeam sa te oftici daca cumva erai o femeie incapabila sa isi castige mâncarea traiul de zi cu zi
Si iti este frica ca el cheltuiește din banii pe care ar putea sa iti dea si tie ceva din ei cu altele.
Ce iti pasa de daca face si el ceva cu cineva?

| frum explică (pentru RxTx):

Cum adica ce imi pasa? sunt sotia lui! daca vrea sa divorteze e liber dar atata timp cat e cu mine nu se cade sa faca asa ceva. Ce e cu comentariul asta? Din cauza unor femei cu gandirea asta se strica camine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru frum):

Scrie de câte ori faceți sex pe săptămână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru frum):

Într-o întrebare veche spui că faceți sex 1 pe lună?

| frum explică (pentru anonim_4396):

Am inteles. Daca problema is eu trebuie sa ma mai si bată? Serios?

| RxTx a răspuns:

Cate kilograme ai?
Ce cultura ai poate ca sia e profesoara de pian
Poate ca aia știe sa faca srriptise
Poate ca aia știe sa nu folosească aceleași cuțite fund de tocat cand taie carne cu cele cu care taie verdeață

Tu oare stii sa nu comentezi sa nu ii reproșezi niciodată absolut nimic?

Poate ca aia știe sa se prefacă că îl iubește

Poate ca amânata stie sa se prefacă ca el ar fi un om deștept frumos inteligent si valoros

Poate ca ea învață in continu are un vocabular elevat bune mariere

Câte o dată poate ca un bărbat să își dorească o anumită amantă doar pentru că ea este cercetător științific
Juristă
Avocata... Si il scoate si pe el in lumea bună.

De multe ori o apreciază pentru ca nu îl cicălește cu nimic că nu îl stresează cu nimic
Pt ca știe să îl aprecieze și să îi spună MULȚUMESC TE IUBESC!

tu când i-ai spus lui ultima dată că e deștept că ii multumesti că este cu tine câ te simți onorată că a ales să îți fie alături.

Tu de câte ori / zi ai facut dragoste cu el

Cât de mult trebuie el sa tragă de tine să faceți dragoste

Iar când fac dragoste cu tine ma întrebi dacă mai am mult
La ce ne trebuie nouă bărbaților să facem atâta sex
Si re comporți ca si când ar avea o boala de ar trebui sa-i fie rușine ca vrea sa faca sex cu tine.
De multe ori te comporți ca si cand nu a facut nu a cumpărat nu te-a ascultat câ nu merita se se culce cu tine.

De câte ori în timp ce el facea sex xu tine ai intrat pe Facebook...

Daca tu stai asa ca o păpușă gonflabilă el se satura de tine!

Amanta ma pupă mărunt mărunt pe toata suprafața corpului
Mă săruta sărut lângă sărut
Ma mângâie
Când mergem pe undeva cu autocarul trenul imi face câte o felație așa pe ne așteptate chiar și în maxitaxi
Tu de câte ori ai făcut asta!?
Amanta imi face câte o felație și prin somn
Tunde câte ori ai facut asta?
Amanta imi cumpără pastile de putut mai mult
Amanta se arata nesătulă și vrea de 5 ori pe noapte
Amanta se bucura câmd o bag in ea
Amantei nu ii atârnă șuncile
Amantei nu ii târnă burta și in momentul în care vine deasupra nu este de parca s-ar fi urcat o balena pe tine ci se vede spectacolul ceva foarte frumos cum intră trenul în gară

Nu se văd valurile șuncilor

Amanta face sala in fiecare zi

Amanta mă sărută în ureche și pe gât
Amanta stie sa se îmbrace provocator si prin casa tot timpul stă aproape goală

Amanta o înghite în funduleț
Amanta înghite sperma
Și se preface că este cel mai bun lucru pe care la mâncat vreo dată.

Amanta știe să o ia între țâțe

Amanta știe să o faca și cu labele picioarelor

Amanta știe să faca opturi verticale supra naturale dinalea americane.

Amanta se bagă și la poziția 69

Amanta nu cântărește niciodată mai mult de 49Kg
De la amantă nu tr doare niciodată coloana când o iei în brațe la duș.

Tu de câte ori ai făcut baie îm ultimul timp cu soțul tău

De câte ori te-a cântărit pe cric în timp ce făceai baie?

Nu e așa că atunci când intri tu în baie fuge toata apa din cadă
Dapoi să mai aibe loc pe lângă tine alt cineva.

Tu ai i cada veche si ruginită
Amanta are jacuzzi cu bule

| frum explică:

Aveti dreptate. Nu arat ca nevasta dvs, sunt mult mai grasa. Poate cicalitoare, poate enrveranta, scarboasa, orice vreti. Poate oricand sa ma paraseasca nu sa ma
umileasca. Oricand. Nici un animal si nimeni pe lumea asta nu ar avea de ce sa fie umilit si batut daca poate sa fie aruncat in strada. In fine. Multumesc pentru timpul acordat. Eu am hotarat sa ma sinucid in aceasta seara pentru ca nu mai vad luminita. Nu este nimeni de vina pentru nimic, eu sunt singura vinovata pentru ce am facut si ce voi face.
Multumesc tuturor de pe TPU pentru ca timp de multi ani mi-ati fost alaturi.

Răspuns utilizator avertizat