| frum a întrebat:

Pe sotul meu care este cu 19 ani mai mare decat mine( va rog sa nu ma judecati, eu 29 el aproape
48), l/am prins ca m/a inselat, a venit acasa cu doua zile intarziere din delegatie si cu o scrisoare in ghiozdan de la "noua lui iubita" prin care ii scria de ce mult se bucura ca a revenit acasa. I-am aratat ca am gasit scrisoarea cand i/am golit ghiozdanul ca sa ii spal chilotii. Am fost socata, nu imi venea sa cred, i-am facut o scena de plans in care credeam ca fac infarct de suparare. Tot ce a zis el din momentul ala si sustine in continuare: ca sunt nebuna, ca nu trebuia sa se incurce cu mine si m-a batut mar cat am plans si a spart tot prin casa. sufar enorm, nu am nici 1% dubii ca am gresit pentru ca am vazut clar cu ochii mei, s-a intors in tara si a stat cu ea 2 zile inainte sa vina. In loc sa se explice el neaga total, face crize extrem de agresive, plange si sparge mese si ma bate. Dar nu discuta despre subiect pentru ca nu are cum sa nege adevarul. Atat imi zice ca sunt nebuna si ma bate. Ajutor…

41 răspunsuri:
| fOrReAL a răspuns (pentru frum):

Mai,nu trebuie sa faci asta.Trebuie sa iti traiesti viata.Lasa-l pe el.
Suna la politie si spune-le ce s-a intamplat. Dupa, poti suna pe cineva drag la care sa stai.
Traieste-ti viata.E naspa sa fii inselata, dar e mai naspa sa fii si batuta, nu se mai poate numi barbat.Asta a foat sfatul meu, sper ca te va ajuta.
Ai grija de tine si capul sus?

| Sophieka a răspuns:

Ajutor...Ajutor...

Fa-ti bagajele si tai-o... Pentru bataie, depune plangere...Nu stiu cum ai putut sta si cum mai poti sta cu asa nemernic.
E timpul sa-ti refaci viata, sa-ti pui ordine in minte, sa cauti terapeuti spirituali care sa te ajute sa intelegi motivul acestor situatii si sa depasesti atasamentul asta bolnav fata de el.

Nu mai da nicio explicatie, cand el nu e acasa, si stii ca nu revine curand, fa-ti bagajele repede si pleaca, preferabil in alt oras sau in alta tara, ca sa nu te gaseasca si sa se intample o nenorocire.

| Brizbriz a răspuns:

Pai... cam esti "nebuna", pentru ca nu il lasi de urgenta, cu plangere penala la politie si cu adeverinta de la medicina legala ca ai fost batuta, depusa langa plangerea penala

CE VIATA CREZI TU CA MAI **POTI* SA AI CU ASA O OTREAPA?!?!?!?!?

| darrio2007 a răspuns:

Pe 13 mai aveai 26 de ani iar acum ai 29. El avea 45 in martie, acum are aproape 48.
Inteleg prin ce treci.
Lasa-l si pleaca.

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Mai bine bagi un divort decat sa stai cu un asemnea bataus, nu merita sa iti pierzi viata pentru el! Esti inca tanara si in putere, renunta din timp!

| Together a răspuns:

Du-te la politie dupa ce te bate si depune plangere. Vorbeste cu un avocat sa intentezi divort. O sa castigi o gramada de bani si o sa scapi de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleci la casa părintească.

| acerr a răspuns:

Se simte vinovat si din cauza asta e nebun... pai cred ca trebuie sa il lasi, nu suporta ideea ca ai aflat, te face nebuna si face spume. daca era mai destept iti putea explica situatia, o aventura ...naiba stie

| Bronson1 a răspuns:

Eu ti-am citit toate intrebarile pe care le-ai pus pe TPU.

In fiecare intrebare te prezinti ca ai alta varsta.
In fiecare intrebare sotul tau are alta profesie.
In fiecare intrebare ai o problema cu el, cu vecinul, etc.

Ori faci misto de noi, ori ai probleme la etaj.

Nu te pot lua in serios cand nu esti sincera.
Nu stiu cum de la "nu a intelegeti" la "mancarea pe care o gatesti nu are gust bun", la "sotul e medic" apoi e in delegatie, apoi tu esti avocat si nu gatesti bine, apoi ai vrut sa-i speli chilotii (asta cu chilotii e prea pe fata, ai exagerat).

Hotaraste-te cine esti si care ti-e de fapt problema.
Ca nu e ok ce faci.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Ce "ajutor"? De ce ceri ajutor? Mie de astea ca tine nu îmi e milă, scuze că îți zic. Bag mâna în foc că nu ai încasat-o pentru prima dată. Dacă ti-a plăcut, ai mai stat să te bată. Cât despre situație, tu știi clar că te-a înșelat. Bineînțeles, el nu recunoaște, nici eu nu aș recunoaște, odată ce nu ai mai multe dovezi, dar tu știi că așa a fost. Decizia îți aparține. Ori îl lași, ori taci și nu mai spui nimic despre situație, iar peste câtva timp o încasezi din nou din alte motive.

| ania a răspuns:

Pleaca cat mai repede si baga divort.