cami
| cami a întrebat:

Presupunem urmatoarea situatie.
Sunteti barbat, insurat de 15 ani, aveti un copil.
Pe cine alegeti, pe mama sau pe sotie?
Doar pe una dintre ele!

Răspuns Câştigător
| cristi27 a răspuns:

Eu as alege sotia mai ales ca ar fi copilul la mijloc

39 răspunsuri:
| eu_3271 a răspuns:

In mod normal, in locul lui as alege sotia. Totusi depinde de situatie, de ce e pus sa aleaga intre cele doua.

| lulu_2700 a răspuns:

Eu am o conceptie a mea.Nu stiu cati mai gandesc ca mine dar eu cred asa: cu mama stai pana la 25-30 de ani sau cand te insori, dupa iti faci familia ta (ai sotia ta, ai copilul tau). Intr-adevar, atata timp cat mama traieste tu esti copilul, dar cand ajungi sa iti intemeiezi o familie categoric sotia devine mai importanta.Plus ca daca nu locuiesti impreuna cu mama ta, atunci 40-50 de ani cat va este dat sa traiti impreuna(tu cu sotia ta), ea este prima persoana cu care imparti bucuriile si necazurile. Ajungi acasa tarziu de la munca, esti suparat ii spui sotiei ca doar o gasesti acasa, nu te apuci la 11 noaptea s-o suni pe mama sa-i spui ca te-ai certat cu seful sau mai stiu eu ce, esti obosit ajungi acasa, sotia iti face un masaj nu mama.Si sotia in felul asta poate fi si mama pentru tine.Respecta-ti mama, iubeste-o pentru ca ti-a dat viata si te-a crescut, dar gandeste-te ca in momentul in care iti intemeiezi familia ta, sotia devine mai importanta cu sau fara voia ta.

| oana_7776 a răspuns:

Daca as fi barbat cred ca as alege sotia ...doar nu traiesc cu mama o viata intreaga ...si mama nu are ce cauta intre noi...mai ales ca e si un copil la mijloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. dupa o asemenea perioada intervine rutina intr-un cuplu.multi si-ar alege mama dupa un asemenea timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe sotie bineinteles.chiar si in situatia expusa mai jos.sotia mea nu mi-ar interzice sa-mi vad mama.aceste situatii se intampla celor prosti si fara minte care ascultand de mame se apuca si-si bat sotiile ca vezi draga doamne ce mama iti vrea raul? da. daca binele ei nu corespunde cu binele cuplului iti vrea raul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca imi aleg amanta, ce se intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe sotie deoarece este matur barbatul la o anumita varsta si are familia lui, casa lui copiii lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe sotie logic, ajuta-ma cu intrebarea mea...sunt anonimul.mersi

| indy_5318 a răspuns:

Omule daca nu mai merge cu sotia (nu va mai intelegeti ) divorteaza. Dragoste cu sila nu se poate... Nu?