| Glushitel a întrebat:

Salut! Am 20 de ani,n-am avut prietena pana acum,nici primul sarut etc! Mai are rost sa-mi fac prietena daca n-am masina si nici casa? Mentionez ca masina nu o sa-mi iau niciodata pentru ca permisul de conducere contine un microcip, fiind o persoana mai religioasa, nu pot sa il accept! Se poate sa-mi fac prietena asa cum sunt? Sau sa raman boschetar singur? Ce credeti?

30 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Da, are. Funda, te rog!

| WinterCrow a răspuns:

Da, vreuna care mananca matanii la micul dejun si crede ca soarele se invarte in jurul pamantului. Dar de sarut n o sa fie vorba, decat dupa ce te casatoresti cu ea. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amuzanta partea cu boschetar.
Nu e recomandat sa ramai singur, doar daca planuiesti sa te calugaresti.
Legat de cip, poti sa imi explici ce treaba are cu religia?
E doar o bucata de plastic care iti atesta aptitudinea de sofer si ca ai facut acea scoala, mai mult chiar poti profesa cu el mai departe si sa ajungi profesionist sau chiar intructor si sa ii inveti pe altii. Asa se asigura lumea ca nu esti vreun nebun care conduce aiurea si face accident, cum se mai intampla de obicei in lumea asta.
Insusi maicile de la manastire au permis, despre ce vorbim? Crezi ca merg cu caruta ca pe vremuri?
Iesi din clopotul tau de sticla si mergi in lume ca sa iti schimbi parerea asta gresita din punctul meu de vedere.
Nu iti va impune nimeni o limita de varsta la care tu sa iti faci o prietena. Dar daca nu iesi sa le cauti, nu le vei gasit.
Parca "Cel de sus" spunea "cautati si veti gasi". Tu daca nu cauti, la ce te astepti?

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca are rost! Vei gasi una care sa te placa asa cum esti si sa claditi un viitor impreuna! N-ai carnet nu e nimic, va avea ea! Dar daca cauti pe cineva caruia sa-i impui religia ta atunci mai bine cauta una din religia ta! Viata trebuie traita asa cum e, cu bune, cu rele altfel ce rost ar mai avea sa traiesti? Deci incearca sa gasesti fata care ti se va potrivi si te va place asa cum esti! Vei trece prin x relatii pana o vei afla dar nu vei regreta! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are rost normal, poti sa gasesti una care te vrea. Da te rog funda

| SemJuizo a răspuns:

Ce legatura are masina cu faptul ca nu ai prietena?
Tu nu ai prietena pentru ca esti prea indoctrinat.
Poate gasesti o fata mai incuiata la minte care sa accepte ideile astea cu cipul 666 si sexul dupa nunta cu lumina stinsa si sub patura sa nu va vada Dumnezeu.Dar eu am speranta ca nu mai exista atat de multe persoane de genul asta.
Deci daca ramai asa indoctrinat, slabe sanse sa ai prietena...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare ca ai doar 20 de ani nu 60, deci ai timp de acum inainte sa i ti cauti o fată dar una care pune accentul pe tine nu pe situatia ta materiala, una care vreea sa fie cu tine indiferent ca ai vilă sau garsonieră, aceea nu va fi materialistă ci va fi indragostita de tine ca persoană.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai are rost sa-mi fac prietena daca n-am masina si nici casa? Rost în general nu are. Dar are rost pentru tine, trebuie să decizi singur.
Se poate sa-mi fac prietena asa cum sunt? În general nu se poate,
Ca să poți, trebuie să vrei. Ca să vrei trebuie să acționezi, să cauți.
Sau sa raman boschetar singur?
Deci ești boschetar, sau te alinți, ca să îți plângi singur d milă?
Ce credeti?
Ca să cred ceva despre dta ar trebui să știu mai multe despre ceea ce vrei.
Spui că ești religios și ție frică de un cip. De ce?

| Crackman a răspuns:

Tovarășe... fugi de acasa
Fa-ti o viata normala.

| HelpingHands a răspuns:

Cum vă mai pierdeți timpul cu stupizenii. Valabil și pentru cel care a pus întrebarea, care e un șmecheraș ce nu dă doi bani pe timpul vostru, dar și pentru voi cei care stați să-i creionați părerea voastră. Nu aveți ce face! Credeam că TPU e mai serios.

| Glushitel explică (pentru sadrian46):

Pai neavand astea, pentru lumea de azi ma pot numi boschetar! Ma rog...

| alexalx1234 a răspuns:

Fetele nu prea se uită la băieții fără mașină. Încearcă să dai de permis că acel cip nu îți face nimic, stai liniștit.

| WinterCrow a răspuns (pentru HelpingHands):

Se mai si distreaza omu : ))

| AndrElle a răspuns:

laughing roaga-te, nu!? de asta ești o persoană religioasă. Cere ce vrei!

| cristi202 a răspuns:

Ce are masina si casa cu dragostea? Nu poti iubi sau fi iubit fara ele?
A, ar trebui sa vezi daca nu cumva ai cateva idei gresite in mintea ta, (stai linistit, toti avem, eu le zic dilimandroci, unii le zic piticii), cum e cea cu privire la cipul de pe carnetul de conducere, idei care sa îndepărteze orice fata de tine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu. E periculos pentru societatea viitorului sa ai urmasi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Glushitel):

Mă pot, deci tu te poți pe tine însuți, deci te-ai cipat așa.

| darrio2007 a răspuns:

La modul cum gandesti, poti avea si palat si paișpe masini trăznet, dar tot singur vei ramane. Si de ce esti boschetar?

| darrio2007 a răspuns (pentru Crackman):

De la care acasa? N-auzi ca n-are casa.

| Drimmero a răspuns:

Vezi ca la voi pocaitii sau ce religiosi sunteti voi, sa ai o iubita e pacat, trebuie sa o iei direct de mireasa ca altfel va vede Mniezaul vostru ce faceti si arunca cu potop dupa voi, de sex nu se pune problema sa faceti ca daca nu e strict pentru plozi veti duce o eternitate in infern. Dumnezeule mare cati cipati d-astia ai lasat pe pamant... cred ca razi si matale de ei in hohote.

| Glushitel explică (pentru darrio2007):

Pai in comparatie cu altii, cu un salariu de 8 milioane, fara masina si casa, nu inseamma ca esti boschetar, in comparatie cu altii vorbind!

| Crackman a răspuns (pentru darrio2007):

Sa plece... sa facă ce vor

| Freya1 a răspuns:

Ai 20 de ani, daca vei munci si vei fi ambițios iti vei lua si casa pentru ca da, este importanta atunci cand vrei sa iti faci familie si pentru tine ca sa poti avea un start, intimitate etc.
În legătură cu masina si permisul e aiurea ce zici.Adica Da, mai sunt cupluri ce nu au masina sau femei ce nu vreau neaparat o masina doar ca e mult mai simplu in ziua de azi sa te deplasezi asa, sa mergi intr-o vacanta, sa pleci la munca sau in oras pe ploaie, ninsoare etc.
Din ce religie asa inapoiata faci parte?

| darrio2007 a răspuns (pentru Glushitel):

Unde iei tu salariul ăsta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Crackman):

Sa faca ce pot daca nu au bani. Nu ce vor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia si citeste care e treaba cu cipurile inainte sa fii timpit. Sint cuvinte dure? Pardon, dar nu pot sa fiu ponderat. Acum navighezi pe internet cu... ce? Telefon, tableta, PC. Si asta are microcipuri. O gramada.

| Frank51 a răspuns:

Deci eu trebuie sa mor rolling on the floor

| StrongHeart a răspuns:

"Mentionez ca masina nu o sa-mi iau niciodata pentru ca permisul de conducere contine un microcip, fiind o persoana mai religioasa, nu pot sa il accept!"
Omule, revino-ti la realitate.SI eu cred in IIsus Hristos Dumnezeu cel Viu ca si tine, dar asta nu trebuie sa te impiedice sa functionezi normal in societate.Sunt preoti care vorbesc de chestia asta cu cipurile ca sunt niste minciuni,nu trebuie sa devii paranoic sa te ascunzi in pestera ca vine bau-bau dupa tine.
Fii serios,acum! Ia-ti banu,ia-ti permisu, ia-ti masina, ia-ti sotie, fa-ti viata cum vrei tu, nu mai exagera cu toate aberatiile.

| Glushitel explică (pentru StrongHeart):

Dar nici "societatea" aia nu trebuie sa ma impiedice in a sluji lui Iisus Hristos!
Ma rog, cred ca am gresit categoria, dar am pus intrebarea asta aici ca sa aflu daca e in regula cu mine sau nu! Oricum de ceva ani ma framanta situatia asta si simt ca tot asa va fi si peste 10 15 ani! Locuiesc si intr-un oras mic unde sunt majoritatea batrani,iar tineri,implicit fete sunt putini/putine! Dar totusi,cum de altii au parte de asta? Vad multe cupluri cand ies! Eu nu ies decat cu un singur prieten care e cel mai bun prieten al meu, vorbim mereu despre situatia asta a mea! Si il invidiez asa pentru ce imi mai povesteste, ii vad pe toti placuti de fete, eu ultima panarama de om, parca am rahat pe fata!

| tzionut a răspuns:

1 Da.
2 Da dar ai grija ca si viitoarea iubita are microcip.
3 Vezi ca daca te prinde politia ca esti boschetar te microcipeaza ca pe maidanezi.