| Cristi_Crețu_1999 a întrebat:

Salut, am 23 de ani, luni incep prima zi de lucru la un market, mai precis Carrefour si no, nu am mai lucrat asa in colectiv, adica lucram in constructii cu niste prieteni. Nu sunt obisnuit sa lucru cu straini si mi-e frica ca nu fac ceva bine si am emotii. E ok sa ai emotiile astea stiu, da nu stiu cum ar trebui sa ma comport sau ce sa fac, ma ajutati va rog?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta discuta deschis cu sefa/seful tau, respectiv cu colegii de tura.
Ei te pot ajuta cel mai bine in noul colectiv.

| sierra1 a răspuns:

Cristi mamă, te văd băiat dezghețat!
Intri la lucru și te comporți firesc și prietenos cu noii colegi

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Așa am pățit și eu daca te ai descurcat în construcții o sa te descurci și aici

| Cristi_Crețu_1999 explică (pentru Bula):

Mersi frumos

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice are un inceput, iar emotile sunt firesti.
Cu siguranta te vei integra in colectiv si vei fi ajutat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sau ce sa fac. Faci ce ți de cere.