| Sophie88 a întrebat:

Salut, am nevoie de un sfat... Problema mea este urmatoarea: am 25 de ani, sunt intr-o rel de o luna si ceva. Inainte el a tot insistat, dar acuma este din ce in ce mai indiferent, de mai bine de o saptama nu ne-am intalnit, desi avem acelasi loc de munca si nici nu stam departe. Cand suntem impreuna toul este ok, dar ma deranjeaza ca nu se straduieste sa ne vedem. Ce ar trebui sa fac? M-am gandit sa-l invit la o discutie si sa-l intreb direct, oare este o idee buna?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Poate vrea sa fie cu tine, dar nu este inca dispus sa-si asume responsabilitatea unei relatii foarte serioase. Pur si simplu vrea sa o lasati mai usor pentru moment.

Tu trebuie sa ii spui sincer ceea ce simti pentru ca el trebuie sa stie. Nu are sens sa continui intr-un ritm care nu iti convine. Spune-i si vezi ce zice, apoi poti lua o hotarare cu privire la viitorul relatiei.

12 răspunsuri:
| Chinezw a răspuns:

Intreaba-l.
poate esti cicalitoare, sufocanta. tu ai incercat sa ii zici sa va intalniti?

| neutrino a răspuns:

El a obtinut ceea ce si-a propus. De obicei, la varsta ta, trebuie sa intelegi ca nu sunt recomandate "relatiile" cu vecinii si colegii de serviciu. Fa un pas inapoi, dar decisiv.

| darrio2007 a răspuns:

In ce problema a insistat? Ca nu inteleg.Invita-l pe la tine.Se va bucura de asta.Doar daca nu are pe altcineva.Intre timp.

| Datcu_Theodorina_1948 a răspuns:

Nu este o idee buna. Tu trebuie sa ai mindria ta de femeie. Asteapta, fi rabdatoare sa vezi cum se deruleaza relatia. Daca aveti acelasi loc de munca, mai bine mascheaza o intilnire intimplatoare prin incinta cladirii ( dar sa fi sigura ca-l intilnesti ), il privesti si el, ca barbat ar trebui sa te salute primul; apoi vezi tu ce se intimpla si tragi o concluzie. Daca el a devenit indifferent, nu il aborda tu prima caci rezultatul va fi acelasi : indiferenta lui; si apoi ar fi sigur ca il iubesti maxim si te joaca, cum ii place lui. SUCCES!

| Sophie88 explică (pentru Chinezw):

Da. Daca ii zic sa ne intalnim, vine. Dar el nu ma cheama.

| pisoias a răspuns:

Nu-l mai cauta.Lasa-l pe el sa faca primul pas. Daca nu mai primesti nici un semn de la el asta e.Ori a gasit pe alta, ori avea alte „perspective".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact.E o idee foarte buna sa-l inviti la o discutie si sa-l intrebi direct.
Si deci ii zici asa:``Auzi, tu cand ai de gand sa-mi zici si mie ca ne-am despartit? Am 25 de ani si pot sa suport adevarul.Nu crezi ca e aiurea ca eu sa aflu ultima? Colegele mele de ce-au trebuit sa se prinda inca de acu` o saptamana? De-aia ne-am iubit noi o luna de zile? Ca acuma sa stau sa caut pe facebook daca mai esti intr-o relatie sau nu?``

| mgtow a răspuns:

Da e cel mai bun remediu sa iei legatura cu dansul.

| Chinezw a răspuns (pentru Sophie88):

Mai lasa-l. incearca sa il citesti cand va intalniti ce vrea, simte, comporta... daca e rece, poate are cv, nu ii convinee. incearca sa ai o discutie cu el mai bine.
ca aveti o varsta... nu cred ca mai este rusinea la mijloc.

sau poate nu e genu tau, e gen : + cu -...

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Comunicarea este o cheie foarte bună într-o relaţie, te ajută să deschizi multe uşi şi poate rezolva multe neânţelegeri. Desigur ar trebui să discuţi. Dar cam pare ciudat că după un timp aşa scurt deja e indiferent. Asta ar trebui să te pună pe gânduri, dacă merită să continui sau nu. oare nu a fost doar o scurtă pasiune?

http://www.jw.org/......-potrivit/

Cele bune.

| Peaches a răspuns:

O luna si ceva nu e mult. Eu as zice sa-l mai lasi o perioada, sa vezi "in ce ape se scalda".

| manuel72 a răspuns:

Cumva in rastimpul asta ati facut sex? Probabil pe planul asta ceva nu i-a placut, poate esti mai "clasica" si nu se simte in stare sa-ti ceara ceva in plus.