| ADMr a întrebat:

Am o problema sentimentala si va cer si parerea voastra prieteni. M-am imprietenit cu o fata pe un cont de socializare, intentia a fost a ei sa ma cunoasca, tot imi zicea ca sunt,, un baiat frumos, ca-i sunt drag, cine este baiatul acesta frumos" se mira ca sunt singur. Cam in doua saptamani nu-i dadeam mare importanta, discutam doar. Intr-un final ne-am vazut la un suc, ne-am dat seama amandoi ca avem multe in comun in timp ce discutam unele chestii... Dupa o perioada m-am indragostit de ea ( cam dupa o saptamana) am crezut ca-i o simpla raceala dar m-am inselat. Cand i-am zis de sentimentele mele, ca-mi place de ea, a inceput sa cam dispara socializarea cu toate ca si ea ma place (a recunoscut). Intr-un final mi-a povestit ca s-a despartit de prietenul ei si nu mai are incredere intr-o alta relatie. A inceput sa ma evite, sa ma ignore cu incetul. Imi este draga tare, problemele ei au devenit si problemele mele, am observat ca este trista si am incercat sa o ajut, sa-i fiu alaturi, sa vorbesc cu ea.Acuma va intreb, trebuie sa insist mult ( fetelor mai ales pe voi va intreb, cand un baiat sisi exprima sentimenetle fata d evoi, parca va suciti din loc )? Cati pasi trebuie sa fac si cand sa trag linie? Trebuie sa ignor si eu? Urasc sa ignor. Mentionez ca sunt deja doua luni de cand ne cunoastem.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu trebuie să intrbi o fata. Sunt 90% sigur că ea mai vorbește si cu un alt băiat (fie cu fostul, fie cu altul). Trebuie să cunosti adevăratul motiv pentru. care ea s-a despărțit. Caci dacă nu a fost un motiv pentru care ea sa nu se mai întoarcă niciodată înapoi la el, atunci există posibilitatea ca să vorbească din nou cu el.
Prin manifestarea ei fata de tine, iti da de înțeles că nu vrea să mai fie cu tine.
Te sfătuiesc sa te desparti de ea, caci este o fata care nu este statornica in hotărârile ei. Ada sunt adolescentii -se împrietenesc si se despart din orice.
De asemenea te sfătuiesc să îți ignori si tu sentimentele fata de ea, dar sa nu o urasti. Femeia e întotdeauna un vas mai slab. De asemeni, nu o poti condamna ca s-a jucat cu inima si sentimentele tale; căci ea nu ar fi facut asta daca nu i le-ai fi dat tu.
Data viitoare când vei mai merge la o întâlnire, sa fii pregătit pentru orice. Si ascultă de Dumnezeu mai înainte de toate.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace.A vrut doar sa treaca peste despartire. Faptul ca a inceput sa te evite arata ca tot ce ti-a spus au fost doar minciuni.

| Robertamirela23 a răspuns:

1. cred ca s-a imprietenit cu tine doar ca sa nu-si aminteasca de fostul
2. probabil ea s-a impacat cu el sau are o alta relatie
3. intotdeauna te va considera un amic

| ADMr explică:

Va multumesc tuturor pentru parerile si sfaturile care mi le-ati dat. O viata faina sa aveti. Va salut cu drag.

| ADMr explică (pentru anonimg):

Adevarul este ca nici nu stie ce vrea. Cand este in toane bune cand o paleste tristetea si nu are chef sa vorbeasca.

| ADMr explică (pentru darrio2007):

Minciuni sau neminciuni,,, mi s-a pus pata pe ea" cand spunea ca ma place. happy O sa uit de ea.

| ADMr explică (pentru Robertamirela23):

As bifa punctele 1 si 3. N-o vad momentan sa-si faca inca o relatie.

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns:

Cel mai probabil este ca s-a folosit de tine ca sa uite deceptia din fosta relatie. Nici macar nu poti sa o consideri vinovata, multi facem lucrul acesta inconstient, intram intr-o noua relatie cu gandurile cele mai bune si la un moment dat ne dam seama ca nu putem merge ma departe.
Parerea mea este sa ti-o scoti din suflet. Caut-o mai putin, nu o respinge dar nici nu mai investi suflet in ea. Este aproape imposibil sa te accepte pe tine. Te-ar ajuta mult sa cauti pe altcineva cu care sa vorbesti.