| BaiatunVerde a întrebat:

Salut! Am si eu o dilema care ma rumega din temeli. Acum 6 luni la magazinul la care merg eu in fiecare zi, s-a angajat o tipa noua de care imi place de mor insa sunt cateva probleme care ma opresc din a vorbi cu ea. In primul rand ea pare a fi femeie pe la 25-27 judecand dupa comportamentul ei si faptul ca lucreaza full-time. Eu implinind anul asta 18 ani si sunt inca la liceu, stau cu parinitii si inca nu am un job. A doua probleme majore, faptul ca nu stiu daca are prieten sau nu si nu vreau sa ma bag in seama cu ea daca are prieten ca am facut treaba asta in trecut (nu stiam daca are prieten sau nu) si era sa-mi iau bataie de la iubitul ei si cativa baieti, mi-e foarte frica sa nu se repete istoria. A treia chestie, au trecut deja 6 luni de cand e acolo si eu am fost foarte pasiv cu ea in aceasta perioada si mai sunt si o gaina de om care nu are curaj. Eu simt ca si ea la randul ei ma place pentru ca, atunci cand intru eu, ea e ceva de genu: Zambareata, imi spune numele in felul asta "Aalexx", cand cumparam ceva le mai scapa pe jos, la chestii pe care le cumpar frecvent imi baga de 3 ori pe calculator preturile. De cateva ori chiar mi-a zis "Buna frumosule" sau casca si ma intreba daca nu sunt obosit. Odata pe cand sa ies din magazin ea stergea pe jos cu mopul si efectiv dadea cu mopul intre picioarele mele. A aflat cum ma cheama desi eu nu i-am spus, a aflat ca merg la sala, ma intreb de unde dracu stie chestia asta ca eu nu i-am spus nimic.

Cu astea fiind zise astept sugestiile voastre care sper sa fie utiile, daca nu macar m-am descarcat aici intr-un mod anonim.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ce se intampla daca ii duci o floare sau o ciocolata? Apoi o intrebi cand e libera. Si ce daca-i mai mare? Eu stiu o vorba pe care imi pare rau ca n-am aplicat-o. Nu o scriu aici ca-i prea porcoasa dar este vorba despre organul sexual al fiecaruia. Unul se pastreaza la fel toata viata, altul numai cat ii tare e bun. Deci, dupa parerea mea, barbatul trebuie sa fie mai tanar. Oricum femeile (se zice) is mai mature si pot conduce mai bine.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ii place culoarea verde.

| 1997onur a răspuns:

Mai făcut sa rad cu voce in autobuz laughing))

Aaallex laughing))

| 1997onur a răspuns:

Cum dreacu ma explica și mie laughing)) sati bage prețurile de 3 ori și tu laughing)

A aflat ca mergi la sala laughing)) ești teroare laughing))

| 1997onur a răspuns:

Du-te glonț fără frica

| ania a răspuns:

Dacacesti interesat in viitorul aoropiay de casatorie, poti sa o intrebi daca are prieten sau nu, daca nu, las-o in pace nu-i da sperante si nu ii incurca viata.

| 1997onur a răspuns:

Bro sti ce faci serios du-te du-te frate spune-i ce simiti cu adevărată pentru ia macar știe adevarul așa ce o sa faci o sa regreți tot restul vieți tale ca nu ai avut curaj deloc sa te duci sa vorbești macar cu ia du-te cumpăr dulciuri serios du-te cumpara dulciuri și ia Rafaelo DInla și dai una și spune-i ce simiti tu cu adevărată pentru ia lasă sa Rada alți cât vor ei ti du-te cu curaj frate sa mor eu dacă te minte dacă erai din Constanța mergeam cu tine mergeam amândoi unde stai?

Lucrez de la 7 la 4 jumate doar Dumincă sunt liber la 5 ne vedem une vrei tu ne loam și câte o shaorma cu usturoi laughing)) : )

| 1997onur a răspuns:

Să-mi lasi adresa in privat merg cu tine : ) amandoi curaj fără frica așa spui ce ai pe inima și Dumnezeu știe ma departe ce se va întâmpla

Am uitat sa zic ca Rafaelo nu cumpara de acolo de unde lucrează ia ca laughing) bandita la cum ești tu ne bagă Rafaelo de 10 ori pe casa laughing)

| BaiatunVerde explică (pentru 1997onur):

Ba Johnule? Ce faci ma pe TPU in autobuz doar asa ca mor de curiozitate?

| 1997onur a răspuns (pentru BaiatunVerde):

Mergeam la munca și azi merg la munca pana sâmbătă doar Duminica am liber de la 7 pana la 4 jumate am programul

| 1997onur a răspuns (pentru BaiatunVerde):

Ia zi mergem? Macar săi spui ce simiți cu adevărat

| 1997onur a răspuns:

Aaaallex laughing)

| Mosotti a răspuns:

Pai daca esti barbat incerci sa o inviti undeva, nu cont ca are sau nu prieten, daca accepta e clar ca vrea, nu te int pe tine ca are prieten sau n-are.
Daca esti pampalau, stai asa ca fraierul, deci ce alegi? Sa fi barbat sau nu?

Lasa ce a fost in trecut, ca si tu esti barbat, nu ti-e frica de o bataie de la niste prosti, ca oricum tu nu ai nici o vina, ea decide in relatie, nu tu, daca ea vrea cu tine si nu cu ala, e f clar totul, ala sa se ia de ea la o adica ca te-a ales pe tine.
Poti sa si explici la o adica asta.

Nu cont ca ai 18 ani si ea are 27, esti deja major e ok.
Deci ia initiativa! Nu sta asa.