| Nixonn200 a întrebat:

Salut. Am si eu o întrebare. Sunt intr-o relatie cu o femeie pe care o iubesc mult. Ne dorim foarte mult sa fie ceva serios si pe termen lung. Ea are o fetiță de 7 ani. Eu, neavand copiii, nu prea stiu in ce activități sa ma implic cu ea. Mentionez ca ea m-a acceptat si sa obisnuit cu mine. Daca este cineva care a mai fost in aceasta situație sau un parinte bun care m-ar putea ajuta cu niste sfaturi, aș fi profund recunoscător. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa iti gasesti o femeie cu copil, fata ei poate te accepta acum dar mai tarziu cand o sa creasca va vrea sa fie cu tatal ei natural nu cu tine, tu pentru ea nu reprezinti nimic, nu esti tatal ei nu ai niciun drept asupra ei. Nu trebuia sa iti alegi femeie cu copil, acum vei vedea tu cum te descurci.

| 1onur a răspuns:

Mergi cu ea la parcă, cumpărai jucării de fete, iai hăinuțe de fete, mergi cu ea la salon de copii pentru Vârsta ei de fete să-și facă părul frumos, joacă-te cu copilul,

Iubește acel copil nevinovat și fără nicio vină ca pe primul tău copil fiindcă o dată ce iubește o femei, o fată, ce are un copil este un dar de la Dumnezeu meu! Și nu o Povară! Și nu o deranj! Și nu o problemă! Din potrivă! Poți fi tatăl pe care ea nu la avut parte și a abandonat-o pe acea fetiță copilă nevinovată tu poți săi fi un tată tu poți săi fi un prieten tu poți s-o îndrumi și copilă și pe mama ei care o viață mai bună pentru ele două.

Copii Niciodată, Niciodată, Niciodată, Niciodată nu vor fi nicio problemă nicio Povară pentru nimeni. Ei sănt Nevinovați și Nevinovați, ei sănt darul lui Dumnezeu meu, ei sănt inocența, naivitatea, iubirea Adevărată cu Adevărată, lăsat de Dumnezeu pentru noi și săi protejem noi Adulții și săi iubim cu Adevărat copi părintești săi îndrumăm și ajutăm acolo unde ei nu au putința de a înțelege în lumea în care ne aflăm și noi adulți o știm o vedem o înțelegem cum este în felul ei.

O mamă cu un copil lăsată de soțul ei nu este o "Povară" nu este un "deranj" nu este o "problemă" și un dar de la Dumnezeu meu! Fiindcă doar Dumnezeu știe ce a avut de suportat, în acea relație cu acel om de sa ajuns să rămân acea femei, fată, copil fără tatăl ei s-o soțul ei.

Poți să înveți de la ea fiindcă ea este o mamă a unui copil nevinovat, și la rândul ei soția ta o poți întreba cum să faceți săi fie la fată mai bine și fericită cu Adevărat, mergeți ca o familie toți 3 peste tot cu fata și Soția ta.

Dacă un bărbat are în potriva unei femei cu copilul nevinovat fără tatăl lângă ea, orice problemă legate de ei doi, are și în potriva lui Dumnezeu orice problemă! Dar dacă un bărbat iubești cu Adevărată o femei cu un copil rămas nevinovat de tatăl ei atunci îl iubește și pe Dumnezeu cu Adevărat!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Copilul merge la scoala, o poti ajuta cu unele teme, proiecte (vezi si tu la ce te pricepi mai bine).
Daca are activitati extrascolare, o poti duce si aduce tu.
O poti invata fotbal sau alte sporturi. Catarat in copaci, mers pe bicicleta, role, patine (ca tot vine iarna).

O poti asista la treburi casnice: sa-si tranga jucariile, sa-si aranjeze hainutele in dulap, sa-si faca ghiozdanul, sa-si curete papucii etc.

Despre cumparaturi, consulta-te intai cu mama fetitei.
Iti pot spune ce sa nu faci: nu mergi la scoala sa discuti cu profesorii si invatatorii.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nu avea sprijin pentru cresterea copilului. Era normal sa te accepte.
Dar a fost alegerea ta. Toate cele bune!