| DesTruKt a întrebat:

Salut baieti si fete! Am si eu o intrebare! ce-i drept e cam lunga dar astept raspunsuri atat de la fete cat si de la baieti! Vorbesc cu o fata de 6 luni, am facut si sex de fiecare data cand am avut ocazia, am ajuns sa tin incredibil de mult la fata asta cum n-am mai tinut la nimeni din viata mea si o spun cu mana pe inima.la inceput mi-a fost foarte drag de ea si pot spune ca acest drag a evoluat intr-o iubire si de o parte si de alta.A fost dragoste la prima vedere ne-am vazut, ne-am zambit unul altuia si din ziua aia am inceput sa vorbim, am intrat in vorba, fata e mai mare cu 5 ani ca mine dar cand am vazut-o prima data nu-i dadeam varsta pe care o are.Infine, irelevante chestiile astea! dupa putin timp sa aflu ca fata e combinata cu unu baiat "jmecheras" de o perioada buna de timp.intrand in vorba cu ea si trecand lunile am aflat ca tipul se poarta INCREDIBIL de urat cu ea, ba chiar a inselat-o de cateva ori, ea l-a prins dar crezand ca daca ii iarta greselile se va indrepta baiatul ala "jmecheras" dar nici pe departe nu a fost asa.si tot mai vorbind cu ea sa aflu ca ii este frica sa ii dea papucii de frica sa nu o bata! Ma credeti nebun sau nu, am asteptat asa 6 luni tot spunandu-mi ca o sa se desparta de el dar momentul ala vad ca nu mai vine sad.Eu sunt un tip foarte calm, calculat si pot sa zic "inofensiv" laughing. probabil asta a atras-o la mine fiind satula de certurile care le are cu actualul prieten.Ea i-a spus baiatului ca poate sa isi caute pe alta ca relatzia asta se va termina dar tipul sa incapataneaza si nu pleaca...Inca ceva. tipul sta la ea in casa cu parintii ei! As vrea sa aud ce faceatzi voi in situatia mea.dar jur ca fata asta mi-a pus capac sad MERCI

19 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ha. Crezi sau nu dar imi place povestea ta. Situatia e relativ simpla. Tu poate ca ai fost calculat dar la un moment dat ai luat piciorul de pe frana si ai circulat o buna bucata de vreme in deriva, cu toate ca stiai ca ceea ce se intampla nu-i bine. Nu cred in dragoste si lucruri de genul dar cred altii pentru mine si crezi sau nu, va respect mult. Acuma, normal ca tu trebuie sa te regrupezi si sa realizezi ca nu mai poti sa ''gresesti intentionat'' la nesfarsit. Daca ai ajuns intr-un punct in care stii ca insemni mult pentru acea tipa, normal ca e timpul sa ceri mai mult. Am trecut prin ce treci tu. Nu era dragoste, da era mai mult decat nimic si orice e mai mult decat nimic pentru mine inseamna destul de mult. Ai fii surprins cat de repede te cauta respectiva daca 1-2 saptamani nu dai niciun semn de viata. Ai fii surprins cat de repede cauta sa te impace daca ii spui ca nu mai suporti situatia asta si cateva zile iti vezi de viata si te faci ca ploua cand te cauta. Ai fii surprinschiar de cate nebunii ai fii in stare sa faci pentru ea. Uite sfatul meu: ia 14 zile in care spune-ti tie dar si ei ca trebuie sa se schimbe ceva. Fii cea mai buna versiune a ta in perioada asta si ai grija sa vada si ea. Fa toate nebuniile necesare. Dupa astea 14 zile, daca nu s-a schimbat nimic concret, dispari. Vei fi surprins de ce se va intampla ulterior, trust mewinking.

| DesTruKt explică (pentru TheAce):

Merci TheAce! crede'ma ca i-am spus si nu doar odata! i-am zis ca vreau sa o termine odata cu tipul ala de "n" ori! i-am zis si in fata ca am ajuns la capatul rabdarii, totusi 6 luni cred ca sunt prea multe, mi-e imposibil sa mai astept atat si cuvintele mele au fost "vreau sa facem o pauza pana termini relatia cu el", dar a inceput sa planga! si raspunsul ei a fost "asa usor esti dispus sa renunti la mine?!" ce sa cred din asta sad? Singurul motiv pentru care nu ii da papucii e FRICA de reactiile lui sad

| DesTruKt explică (pentru TheAce):

Nu inteleg despre ce nebunii te referi? pentru nu vreau nici sa ii dau motive de gelozie sau ceva de genu'! sad

| pwp a răspuns:

Pai daca o bate si o insala cum il mai tine in casa cu ea? Iar parintii ei ce zic? Vorbeste si cu ei si spune-le lor s-o convinga sa o lase in pace. Daca nu va vrea, l-ar putea da in judecata.
Dar daca fata se incapataneaza si nu-i da papucii nu ai ce face.E o cuza pierduta.

| Sadop a răspuns:

Pai daca ea nu poate sa-i dea papucii, ai 3 variante :
1.Mergi cu ea la el si ii spuenti in fata ca situatia nu e tocmai buna si lucrurile nu pot merge asa.
2. Convinge-o pe fata ca in prezenta parintilor ei sa se desparta de el, asa nu cred ca ar avea ocazia sa o ia la baiate pe loc, in orice caz 112 e numar gratuit
3. Poate pare putin ciudat, dar daca ei ii e frica ca acel baiat o poate bate, merge la Politie si declarati-l. Asa el nu va mai putea nici macar sa se apropie de ea.
In orice caz, nu o parasi! Fii alaturi de ea! E o situatie grea peste care trebuie sa o ajuti sa treaca!
Succes!

| DesTruKt explică (pentru Sadop):

Pup! parintii ei nu se baga, i-a zis "cum iti asterni asa dormi"! Eu de vorbit nu am cum sa vorbesc cu parintii ei pentru ca nu m-am vazut niciodata in astea 6 luni cu ei, deci no way!

Simona: Primul punct este aproape imposibil, e ca si cum ne-am dat amandoi foc! ne va bate pe amandoi, dupa cum am zis el e un "jmecherash" al zonei! si ar putea s-o bata si mai rau pe ea! eu i-am spus ca mi-as dori sa o iau in freza de la el dar ea vrea sa termine relatia fara ca nimeni sa fie afectat, ranit etc! la punctul 2 am raspuns mai sus parintii ei nu se baga in relatia lor! I-am zis si de politie in caz ca va lua bataie dar ea a SUBLINIAT ca nu vrea ca cineva sa fie ranit...sad Alaturi de ea am fost in ultimele 6 luni si sunt si in prezent dar nu stiu cat voi mai putea rezista! sad si cand ma gandesc ca vin sarbatorile si ea e tot cu el, o s-o iau razna la propriu!

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Cand aveam vreo 17-18 ani am trecut prin ceva asemanator, doar ca ea locuia singura.Mereu imi povestea de el ca fiind "bad guy" care o inseala, o bate si nu poate scapa de el. Povestea mea dura cam de 8 luni, cand intr-o seara m-am dus la ea fara sa sun inainte! Cand m-a vazut i-a cazut fata! "Ce cauti aici? e x la mine.Pleaca repede pana nu se intoarce, e la magazin"Si n-am plecat, am stat sa-l astept pe "x". A fost o discutie civilizata, in 3 in care povestea ei spusa mie s-a transformat in altceva. Tipul a decis sa plece, o data cu mine.Am mers la o bere si am povestit.In final,m-am simtit destul de prost,tipul chiar a plans in timp ce-mi povestea de cate ori i-a iertat infidelitatile pentru ca o iubea!
Nu stiu ce sfat sa-ti dau. Uneori in viata unui cuplu,, mai ales cand locuiesc impreuna, intervine monotonia.Iar atunci, unul sau poate ambii parteneri, cauta sa iasa din rutina cautandu-si fericirea in bratele unui partener de ocazie(chiar si de durata)
Poate fi si asta o varianta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o cunosti, te cred.ca ai facut sex iarasi cred.dar ca ai facut CU EA, nu cred decat daca ea ar fi pedofila.in rest e telenovela curata.mie nu-mi plac telenovelele.

| Kitzu_Mirel_1970 a răspuns:

Tipa asta de care tu esti indragostit,deja era intr-o relatie cu "tipul " respectiv,chiar locuind impreuna cu parintii ei --din spusele tale >deci inseamna ca intre cei doi este o relatie foarte serioasa.Ce a fost intre tine si ea,ca ati facut sex de fiecare data de cite ori v-ati intilnit,asta inseamna ca femeia respectiva il insela pe omul ei cu tine, ceeace inseamna ca nu este chiar demna de incredere! ce-ai zice daca ai fi in locul celuilalt? Sa zicem ca totul se termina intre cei doi, si femeia asta ramane cu tine : pui baza pe ea? stiind ca poti fi urmatorul care va fi inselat? iti spun din proprie experienta, eu am trait exact momentele prin care ai trecut tu si cu toate ca o iubeam pe femeia respectiva, dupa ce a scapat de omul ei s-a mutat cu mine si....la citeva saptamini aflu ca si-o tragea cu altii, chestie recunoscuta si de ea. Concluzia :stai la locul tau, nu judeca cu inima ci cu capul. Femei de genul asta sint f numeroase, problema ta este ca te-ai atasat sentimental de aceasta femeie, dar nu uita ca genul asta de femei NU SINT DE INCREDERE. treaba ta...eu zic sa cauti si alte femei sa cauti sa lasi inima in pace si sa nu suferi ca prostu degeaba {scuza-ma} iti spun ca unui frate. stai la locul tau si nu te baga in treburile altora.Da! daca totusi intr-adevar scapa de tipul cu care este impreuna, poti sa faci o mica incercare savezi ce si cum.dar fi cu ochii in 10. E mai mare ca tine si cred ca e destul de versata.In tine a gasit un refugiu de moment, si vazind ca tii la ea profita de tine.Ai grijqa ce faci si iti doresc bafta, noroc si succes in viata

| elisadaia a răspuns:

An stat si eu cu un baiat violent dar sincer cand am vazut ca exista o iesire am profitat nu am stat cu amandoi deodata ea ar trebui sa se mute la tine daca te iubeste asa sunt sincer si parintii mei asa ca mai bine fuge de tot sau daca nu inseamna ca are sentimente pentru el de aia nu pleaca

| AtateaConditii a răspuns:

Deci ai facut sex cu ea, erati impreuna si in tot acest timp ea a fost si cu baiatu smecheras? SI de ce nu se desparte de el, o fi maritata cu el de sta acasa la ea te gandesti? NU stiu ce sa zic dar fata asta nu miroase a bine pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| DesTruKt explică (pentru TmsMln):

Kitzu_Mirel_1970: Da, el sta la ea si din ce mi-a zis ea, parintilor ei nu le convine ca el sta la ei dar nu se baga! Au fost momente cand "jmecherashu" mergea la party-uri prin cluburi iar eu ma vedeam cu ea si am inceput sa vorbim despre relatii,despre problemele noastre si mi-a s-us la un moment dat incepand sa planga ca si-ar dorii un copil,pentru ca inainteaza in varsta si o sa ii fie mai greu daca trec lunile,anii! Si a subliniat ca nu vrea un copil cu "jmecherashu"! M-am gandit si la chestia ca ce-i face tipului acu mi-ar putea face si mie dar sincer nu prea pot sa cred chestia asta. stiu poate zici ca sunt nebun sad

Lilithy: In toata perioada asta ei stau impreuna la ea! sad. nu se desparte de frica unei batai serioase! Baiatului ii convine, are acoperis deasupra capului, mancare calda, toate motivele pentru care nu pleaca!

TmsMln: i-a spus ca caute pe alta asta nu inseamna ca nu ii este frica de el, pentru ca nu odata a luat-o la palme, pumni etc. ba chiar i-a spart si gura de vreo 2 ori. sad

Răspuns utilizator avertizat
| TroubleGirl a răspuns:

in primul si primul rand: nu stiu, al doilea rand : cati ani ai?, si al treilea rand sa nu te mai cuplezi cu o fata mai mare dect tine pentru ca eu am 18 ani si mama e mai mare decat tata cu 5 ani si ea are acum 45, iar tata 40 si pana la urma nu s-au mai inteles si au divortat! te sfatuiesc sa nu mai faci asa nici odata fiindca si tie o sa se intample la fel ca si mi-e dor ca la copii tai!

| AJolly a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa vorbeasca cu parintii ei pentru al da afara din casa.

| Gabi_Băă_1998 a răspuns:

Uite asta mi s-a intamplat si mie am avut o turista care am facut xxx si apoi mi-a spus ca iubeste pe altul. eu am facut-o tarfa pentru ca asta e. Eu iti spun ce sa faci du-te ia un buchet de flori si duil poate va fi cu tine o rogi frumos asa e frumos multa bafta! Funda happyplss Sau raspuns castigatorwinking

| GabicoolXXL a răspuns:

Eu zic sa ii spui parintilor acelei fete,in cazul in care ii cunosti si te accepta ca iubit al ei, sa vorbeasca cu acel tip despre relatia dintre ei doi, si daca se poate cumva, parintii ei sa il indeparteze de ea si sa discute despre certurile si neintelegirile lor. Daca tipul va intelege si o va lasa in pace, de aici esti pe cont propriu