| Xenoverse a întrebat:

De un an si ceva lucrez la un magazin de mobila, dar doar particular cand omul are nevoie de mine sau cand primeste tiruri cu marfa dar il ajutam si cu livratul la domiciliu.

La inceput ma chema des ca sa il ajut la magazin si la livrat, odata a vrut sa ma ia cu el in Germania ca sa incarcam un tir, dar parintii mei nu au fost de acord cu asta si de atunci ma cheama doar la tir, iar eu de abia fac 200 si ceva de lei pe luna si asta e cam putin, cum as putea sa ii castig increderea ca sa lucrez in fiecare azi la el.

Vreau sfaturi din partea voastra.

PS: Sunt adult sa nu credeti ca sunt minor.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

'parintii mei nu au fost de acord cu asta'/'Sunt adult sa nu credeti ca sunt minor'
Atunci de ce mai depinzi de părinți?

| Xenoverse explică (pentru Catrice):

Tu in loc sa imi dai sfaturi, ce faci? Ma critici?

| Catrice a răspuns (pentru Xenoverse):

Nu te critic.
Doar ca un adult (teoretic) e capabil să ia propriile decizii cu privire la viitor.
Sau abia ai făcut 18 și te crezi adult?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Lucrezi la negru, ai? Si esti si minor, ai? Wow, sper sa va prinda!

| Xenoverse explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Sunt adult, deșteptul pământului.

| sofisis a răspuns:

"dar parintii mei nu au fost de acord cu asta" - daca tu esti adult eu ma impusc. laughing)
Odata ce l-ai refuzat pe motiv ca nu te lasa parintii...la revedere. Nu ai nici o sansa sa te mai vada un om responsabil.

| SilentRain a răspuns (pentru Xenoverse):

Câți ani ai domnule adult?
Dacă erai adult îti cautai un alt loc de munca, unde sa ai salariu minim pe ecomine