| westyuh a întrebat:

Salut. Eu(19M) si ea(17F) suntem intr o relatie de aproape 2 ani. Inainte sa raspundenti sa stiti ca fata asta e ft pretioasa, e wife material intr o generatie in care se gasesc greu, ma pot numi norocos. Asadar, am avut nistr probleme recente in relatia cu ea(mai mult neintelegeri, cum vreti voi sa o luati). Cea mai imp chestie e ca eu am avut un accident rutier anul asta in care era sa mor. Ea a fost foarte afectata de acest incident. Dupa ce am fost operat, am stat internat in spital, etc. Intr un final m-am dus din nou la spital sa mi scoata copcii de la operatie, iar doctorul care mi le-a scos imi este prieten de familie, insa si prieten foarte bun cu mama iubitei mele. Cat timp imi scotea copcii am avut dialog daca am gagica, i-am zis ca da (nu i am precizat numele, ea are parinti stricti si e mai dificil, insa mama ei stie de mine, si e de acord 50/50 cu relatia deoarece nu vrea sa o traga in jos de la scoala-ea doreste sa dea la medicina, adevarul fiind spus e ca n am presat o niciodata sau am deranjat o cat timp invata, i am respectat timpul si deciziile in legatura cu invatatul) iar doctorul m-am intrebat daca m-am certat cu ea inainte de accident (da m-am certat, insa nu din cauza ei am facut accidentul, e din cauza ca m-am urcat obosit la volan avand viteza mare) si am zis ca da. El a raspuns "din cauza ei am facut accidentul?" Eu i-am spus ca nu mai balbait. Continuand cu povestea, recent acel doctor care mi ascos copcii i-a zis la maicasa ca din cauza ei am avut accidentul "ca asta i-am zis eu" zicand el. Gagicamea s-a enervat, dezamagit, numa dumnezeu stie ce a simtit in momentul ala, si la scurt timp a decis sa terminam relatia dandu-mi block peste tot. Am incercat de cateva zile sa o contactez, in zadar insa o data mi-a raspuns zicandu mj ca am caracter jegos, ca avea o parere buna despre bine, etc(insulte). Insa toata chestia asta a fost o neintelegere din cauza unor vorbe eronate. Tin sa zic ca ea este foarte emotiva si mi-a mai dat block din toate chestiile marunte, insa ne iubim foarte mult si dupa fiecare cearta urmata cu block ne am impacat. Insa chestia asta este o situatie delicata pentru ea deoarece a suferit foarte mult cand am avut accidentul.
Deci comunitate TPU, ce ar trebui sa fac? Tin sa va zic ca relatia noastra a fost mai mult la distanta din cauza parintilor stricti. Va rog dați mi idei, luminați ma cu ce at trebui sa fac, sunt pierdut! O iubesc foarte mult.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asumeza-ti ceea ce ai afirmat si mergi mai departe, ca viitor oricum nu aveai cu fata asta, odata ce maica-sa nu este de acord cu relatia voastra, iar fata vrea sa dea la medicina, deci nu va fi oricum de nasul tau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Blablabla "a este foarte emotiva si mi-a mai dat block din toate chestiile marunte, insa ne iubim foarte mult si dupa fiecare cearta urmata cu block ne am impacat." Si inainte de asta o bagi cu wife material. Nu, nu e nici un wife material. E totul in capul tau. Nu mai fi pierdut prea mult timp. regaseste-te, vezi-ti de viata.