| VeNaXvictor a întrebat:

Salut.Ma cheama Victor si am 14 ani, acum la mijlocul vacantei aproximativ tata vrea sa ma duca la meditatii la o profesoara de mate care ma enerveaza de exemplu am intrebat alti colegi cand te scoate la tabla si te pune sa ii zici o definitie intepenesti, (nu ai cravata 4, nu ai camasa 4, nu ai blugi 4, nu ai parul legat 4, nu e tabla stearsa test la randu te servici sau 4, si multe altele...) stiind ca daca ma duc la ea o sa ma enerveze fiindca iti da ca tema cate 20 de ex si daca nu sti la pregatire la ea iti pune 4 la scoala... ce sa fac? fiindca nu vreau sa ma duc la ea la pregatire la oricine altcineva da nu la ea oh go on

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, niste meditatii nu ti-ar strica daca stii ca nu stai prea bine cu matematica!
Profesoara pur si simplu iti explica, nu face altceva decat sa te pregateasca mai bine, la randul tau vei putea lua note mai bune!
In al doilea rand, mi se pare cam exagerat felul in care se poarte profesoara cu voi, e cam absurda din punctul acesta de vedere cu imbracamintea, parul, tabla etc.Prea exagerata, nu zic ca n-ar trebui sa venim la scoala cat de cat imbracati decent, cu parul legat la spate, ca doar ii scoala nu discoteca, insa nu mi se pare normal sa primesti nota 4 pentru astfel de lucruri! E ridicol!
In al treilea rand, cat priveste chestia cu tatal tau, spune-i sa te mai lase acum cu meditatiile, mai e doar luna aceasta de vacanta, dupa aceea o sa inceapa iar scoala, iar teze, iar note, trece vacanta si n-ai apucat sa te mai odihnesti cat a mai ramas din vacanta. Si-n vacanta te ia cu scoala? Eu zic sa mai astepti cu meditatiile pana incepe cel putin scoala, iar apoi mai vedeti ce mai faceti.
Mult succes!
Te pup!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mirela77 a răspuns:

Aratai tatalui tau acest mesaj sau mai bine fi sincer cu el si explica-i situatia.Este imposibil sa inveti cand profesorul iti este nesuferit!

| VeNaXvictor explică:

Degeaba-i arat ca nu vrea sa inteleaga, face totu fara sa stiu eu cand a venit sa-mi spuna de pregatire eu mancam nici nu stiam ca a vorbit sau altceva e nervos acum ca am iesit cu medie mica la mate da nu stiu cum vrea el sa invat cand ma enerveaza profesoara si nici nu inteleg iti da cate 5 randuri pentru o definitie si ziua urmatoare spune vreo 6-7 definitii? nu le sti de 100 de ori fiecare / nota 4. Am vorbit cu niste neamuri dinainte daca ma duc cu ei vineri (maine) la munte si el acum o da pe ocolite zice ca stai sa vorbesc nu am vorbit, da sti ca ai pregatire ca pana la urma e vacanta. Profesoara incepe si ea cand eram in a7a spunea ca nu e mai nimic de invatat NOU! si acum ii zice ca sunt ogramada de teoreme noi totul o sa fie nou straight face pai va dati seama ce fel de profesoara e.

| VeNaXvictor explică (pentru Mirela77):

Degeaba-i arat ca nu vrea sa inteleaga, face totu fara sa stiu eu cand a venit sa-mi spuna de pregatire eu mancam nici nu stiam ca a vorbit sau altceva e nervos acum ca am iesit cu medie mica la mate da nu stiu cum vrea el sa invat cand ma enerveaza profesoara si nici nu inteleg iti da cate 5 randuri pentru o definitie si ziua urmatoare spune vreo 6-7 definitii? nu le sti de 100 de ori fiecare / nota 4. Am vorbit cu niste neamuri dinainte daca ma duc cu ei vineri (maine) la munte si el acum o da pe ocolite zice ca stai sa vorbesc nu am vorbit, da sti ca ai pregatire ca pana la urma e vacanta. Profesoara incepe si ea cand eram in a7a spunea ca nu e mai nimic de invatat NOU! si acum ii zice ca sunt ogramada de teoreme noi totul o sa fie nou straight face pai va dati seama ce fel de profesoara e.

| VeNaXvictor explică:

Salut TPU big grin. Multumesc de sfaturi dar s-a facut o gresealahee hee se pare ca nu m-am dus la acea profesoara ci la alta si e o poveste lunga cum m-am dus la ea la usa si am vb cu ea... laughing) Profesoara de la pregatirea asta imi place inteleg totul... nu am probleme, de teme nu mai zic. happy imi da dar nu imi da asa mult o sa dau funda in cateva min nu stiu cui s-o dau Multumes de sfaturi!