| Mihai1098 a întrebat:

Peste doua săptămâni e ziua iubitei mele, face 20 de ani. As vrea sa imi dați niste idei de cadou, vreau sa ii cumpar unul simbolic dar si unul material! Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| claudiad a răspuns:

Material ii poti lua un parfum sau o bijuterie iar simbolic, ai putea sa cumperi o cutie, sa faci 101 biletele pe care sa scrii motive pentru care o iubesti, sa le impaturi ca pe papirus, sa le legi, si sa le asezi in cutie una langa alta cu numarul aferent scris pe ele. Eu asta am facut acum multi ani pentru un fost prieten dar a fost un cadou fain. Am luat hartie colorata, am taiat 101 biletele in diferite culori, pe fiecare am scris cate un motiv. Am inceput cu motive mai puerile prima oara, de ex Iubesc ca ai ochii nu stiu cum, sau iubesc ca ai un catel iar spre final am scris motive mai serioase si mai romantice, de exemplu: "Iubesc faptul ca ne potrivim" si am incercat la majoritatea sa fac un desen amuzant reprezentativ. Spre exemplu la "Iubesc ca esti mai mic decat mine" am desenat un bebelus iar la chestia cu potrivitu' am facut 2 piese de puzzle care se unesc. Pe cutie poti scrie sugestiv "101 motive pentru care te iubesc". Acuma na, sper sa nu ti se para prea siropos pentru un baiat, mie una mi-ar placea sa primesc asa ceva.
Alta idee, poti sa iei o rama de tablou (A3 de exemplu) si pe o hartie colorata A3 sa faci o "harta" a locurilor importante din relatia voastra. Eu am scos la foto niste poze reprezentative pe care le-am taiat in forma de inimi, spre exemplu locatii de pe google maps ale locurilor unde ne-am intalnit prima oara, unde am iesit prima oara, unde ne-am sarutat prima oara(am pus o poza cu masina lui), unde vom merge in viitor (daca aveti planuri de un concediu impreuna spre exemplu) si le-am unit desenand niste pasi intre ele. Poti scrie undeva si un mesaj gen "Oriunde in lume, doar sa fiu cu tine" sau ceva dragut si sugestiv ca sa inteleaga ce ai vrut sa faci.
Mai poti sa scoti 20 de poze cu voi de pe parcursul relatiei, care sa reprezinte momentele fericite din viata voastra (si totodata anii ei), 20 de motive pentru care o iubesti, 20 de locuri unde propui sa mergeti impreuna, etc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi in Youtube idei

| MademoiselleCosmina a răspuns:

O cina romantica.
Material o bijuterie. happy
Sau altceva ce ii place.
Dar sigur ii va placea o cina sau un picnic in care sa fiti doar voi. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru claudiad):

Sau la fel, să faci 1000 de cocori japonezi din hârtie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cumperi un cocoș. Îl frigeți și îl mâncați împreună de 14 iulie, ziua Franței.

| claudiad a răspuns (pentru sadrian46):

Nu vad rostul ironiilor dar na presupun ca mereu trebuie sa fie cineva pe internet care se baga aiurea in seama fara sa ajute cu nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru claudiad):

Rostul ironiilor este să nu fie viața monotonă și plictisitoare. Ajută la digestie și la excreție mai ales.