| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena foarte,foarte buna,care se pricepe la desen dintr-un anumit punct de vedere,iar din clasa a V-a se va duce la,,Scoala de Arte Plastice". Ideea e ca toata lumea zice ca si eu ma pricep la desen si pictura,iar mama chiar vrea sa ma inscrie si pe mine,iar o parte din mine vrea sa devina o desenatoare adevarata si sa mearga mai departe cu prietena ei,dar cealalta parte imi zice sa raman la,, Andrei Saguna" pentru a putea fi cu sora mea mai mica care trece in clasa I anul asta pana cand voi fi in clasa a VIII-a.

Nu stiu ce sa fac, imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Cred ca cel mai important este sa iti urmezi talentele, sa le perfectionezi, trebuie sa profiti de ceea ce ai primit si sa incerci sa te depasesti mereu iar daca ai ocazia asta eu zic sa profiti de ea. alaturi de surioara ta poti fi mereu, si asa ar si trebui sa faci, dar sunt convinsa ca si surioara ta si-ar dori ca sora ei cea mare sa isi indeplineasca visele, sa faca ceea ce ii place iar asta va fi un exemplu pentru ea ca indiferent de locatie ea nu va fi nicicand singura

4 răspunsuri:
| NorishorPhufos a răspuns:

Parerea mea este sa-ti urmezi visul. Daca tu vrei sa devi desenatoare atunci fa-o. Nu te gandi la sora ta, ma refer ca peste ani buni, daca te duci la liceul de arta, poti deveni ceea ce iti doresti, iar daca te duci la liceul unde e sora ta n-o sa-ti indeplinesti nici odata visul. Nu asculta de altii, fai ce-ti spune inima, si mai ales fai ceea ce tu iti doresti cu adevarat! :X

| Tweety_5554 a răspuns:

Esti din oradea cumva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Tweety_5554):

Deva big grin

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Fa ce-ti spune inima si n-ai sa gresesti.