| ChiricaTeodor2001 a întrebat:

De mult timp am o problema cu mama mea,se poate foarte urat cu mine,dar eu o iubesc,mereu ma injura, tipa la mine si la altii.Mereu ii zic sa nu mai tipe ca ne aud vecinii,dar apoi ea incepe sa ma injure.Iar in alta zi a venit bunica mea la noi acasa iar ea are o problema cu piciorul,apoi mama s-a infuriat pentru nu stiu ce motiv, si a impins-o cu capul spre masa cu tot cu picior si a inceput sa planga si ma simteam prost....Mereu cand ea e plecata la servici ma uit prin pozele vechi si imi aminteam cum era odata... Sper sa ma ajutati,

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

O fi la menopauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca mama ta trece printr-o perioada mai grea a vieti sale. Eu zic ca ar fi bine daca ai vorbi cu ea si i-ai spune ca esti gata s-o asculti, indiferent de cate tipete ar iesi pe gura ei! Atunci vei vedea ca exista un motiv pentru care este asa...Mai gandeste-te, nici macar nu ne dam seama cate fac parintii nostri pentru noi!

| mentholinks a răspuns:

Tu continua sa o respecti fiindca e mama ta.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Teodor,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| MCRgurl a răspuns (pentru mentholinks):

Auzi,tie ti se pare normal sa respecte o femeie care isi impinge mama batrana si bolnava cu capu in masa?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, incearca sa ceri ajutorul unui psiholog tu si mama ta sa vedeti ce nu mai este cum era inainte si sa rezolvati aceasta problema. Sper sa treci peste! Numai bine.