| CristiG2134 a întrebat:

Salut, voua vi se pare normal ca prietena mea, suntem impreuna de 7 luni sa nu ma sune niciodata, in tot acest timp doar eu am fost cel care a tras si a facut intotdeauna sacrificii, prin mesaje mai vorbim dar doar daca o intreb eu iar ea raspunde, am facut un micut test, nu i am dat mesaj pana seara si nu a avut niciun stres sa ma caute, de sunat am incercat dar imi zice ca e ocupata pentru ca am aflat ca vorbeste cu un alt baiat la telefon, eu am 19 ani iar ea 17, de intalnit am ajuns sa ma rog de ea sa ne vedem si noi macar putin iar ea in timpul ala nu face altceva decat sa stea pe telefon si chiar sa vorbeasca cu diferite persoane pe snapchat sau messenger, niciodata nu sunt priorutatea ei, credeti ca mai are vreo sansa sa incerc?

Răspuns Câştigător
| alyyyyy2018 a răspuns:

Vorbeste cu ea serios, nu sa o ia ca pe o gluma. De ex cand stai cu ea si vorbeste cu altii, ii spui ca pleci acasa. Trebuie sa o faci sa inteleaga ca nu e ok ce face. Nu stim noi cat tine la tine. Poate chiar tine, dar nu si-a dat seama pentru ca tu mereu ai fost acolo si atent cu ea. Dar daca o suni mai rar, iesi cu prietenii si te faci ca esti mai rece, vezi reactii. Cand o sa vada ca nu primeste mesaj azi, nici maine, va incepe ea. Nu te arata gelos, ci matur. Ii spui ca nu esti gelos, dar nu iti place sa fi luat de prost. La varsta voastra aveti multe optiuni si daca te vede gelos, stie ca ii accepti si prostiile ce le face. Daca te va vedea ca esti in preajma altor persoane, fete, nu o suni des, sau mai bine zis sa o suni cam atat de des cand te suna si ea, atunci va realiza daca ii lipsesti sau nu. Vorbesc din proprie experienta happy. Iar daca nu va realiza ca ii lipsesti, nu merita ceea ce tu faci pentru ea.

8 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Eu iti sugerez sa o lasi balta, e dezinteresata de tine. Exact in aceeasi situatie am fost eu am 2 ani, ea nu ma cauta deloc, doar eu o sunam, pana la urma nu i-am mai dat nici un mesaj, apel nimic si asa s-a terminat relatia.Gaseste-ti alta fratioare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Pentru iubita ta ar trebui sa fii o prioritate, nu o opțiune. Vorbeste cu ea...intreab o ce are de gand sa faca in privinta relatiei voastre, ori e alba ori neagra. Te tine asa pe loc, nu faceti nimic concret...isi cam bate joc, nu i ok.

| Lioana a răspuns:

Daca o iubesti merita sa mai incerci, dar schimba putin tactica. E prea sigura de tine. Fa-o sa simta ca te poate pierde.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu e normal deloc.
Tu nu ai respect de sine, de aia ai ajuns sa pui intrebarea asta.
Orice om care se respecta era plecat de mult din relatia aia, nu mai punea intrebari pe TPU.
Problema ta e ca nu ai respect de sine.

Acum ce o sa faci, o sa vorbesti cu ea ca vezi draga mea, nu prea imi convin niste chestii la tine, hai ca iti fac o lista, iar tu trebuie sa faci cumva sa le rezolvi :
1) nu e ok sa vorbesti cu altii pe telefon cand esti cu mine
2) nu e ok sa nu ma suni, nu e ok sa nu dai niciodata mesaj
3) nue ok sa nu vorbesti cu alt tip cat esti in relatie cu mine dovedind ca pe ala il suni, ii trimiti mesaje dar de mine ti se rupe
4)cand iti cer sa ne intalnit TE ROG ( aici te pui si tu in genunchi,sa arati cat mai penibil ) sa TE PREFACI entuziasmata ca vai,ne vedei,uraaa si sa nu mai pari asa plictisita sa dai mesaje.

Si poate mai sunt dar nu mai am rabdare.
Oricum,esti penibil,asta incerc sa iti arat.
Dar chill, e o rezolvare pentru orice ( sau aproape), tu nu te respecti, daca te-ai respecta nu ai accepta lucrurile astea care te injosesc.
Lasa fata in pace, nu incerca sa o schimbi, gaseste-ti alta.
Apoi, rezolvati problema cu stima asta de sine scazuta, asta e adevarata problema a ta, nu ai incredere in tine, incearca sa te descoperi cat mai mult.Lucreaza mult cu tine o vreme, lasa relatii, ca in pozitia asta nu stiu ce sanse ai sa te respecte o tipa, o sa isi bata joc.

Iti urez multa bafta si sa ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am ajuns sa ma rog de ea"
Si poti s-o condamni ca nu vorbeste cu tine, ca nu iti acorda atentie? Stie ca simpla ei prezenta te face pe tine sa radiezi de fericire, asa ca nu isi mai bate capul sa intretina o oarecare atmosfera.E in egala masura si vina ta ca relatia a ajuns asa.Nu te respecti deloc, dar vrei ca ea sa o faca.Nu are de ce.Altul,daca vedea ca ea trimite mesaje in timp.ce el vorbea, pleca.Si nu o mai cauta.Nu se umilea. Poate pe el l-ar fi sunat si ar fi incercat sa remedieze situatia, pentru ca ar fi vazut ca viata lui nu graviteaza in jurul ei.Tu îi dai senzatia ca e indispensabila si nu e.
"Mai are vreo sansa sa incerc?"Sa incerci ce? Sa continui sa te faci de ras?
Nu.Te desparti si lucrezi la increderea in tine(asta fiind problema ta).Asa eviti o alta "relatie" de genul, daca se poate numi asa.

| Adry05 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Subscriu 100%, cel mai bun raspuns, al tau si a lui @DarkIllusion.

| ROB3RT89 a răspuns:

De ce de gandesti tu la sanse cand nu are rost?
Chiar nu vezi ca nu e interesata? Chiar nu vezi ca nu are pic de ataractie fata de tine?
Poate e vina ta aici, nu o condamn neaparat pe ea.
Am vazut ce disperati sunt unii.
Singura faza e ca ar fi bine sa-ti zica macar.
Cand te intalnesti cu ea, ce atitudine are fata de tine?
Daca e tot la fel de indiferenta, e clar!