| Underground123 a întrebat:

Salutare,
Am si eu o mare problema, m-am despartit de iubita mea de o luna jumatate, despartirea a fost foarte linistita, m-a anuntat in concediu ca la intoarcere vrea sa ne despartim deoarece nu mai e fericita, isi doreste o viata noua si ca a luat aceasta hotarare de 3 luni! De mentionat ca in concediu totul a decurs la superlativ din punct de vedere atasament si apropiere, a spus chiar ca e cel mai frumos concediu al ei. Nu am zis mai nimic cand m-a anuntat, deaorece la asemenea motiv nu prea ai ce sa spui.

Relatia a fost de 4 ani, s-a mai despartit de mine o data acum 2 ani, dar vorbeam pe whatsapp zilnic pana ne-am impacat, adica aprox o luna am stat separati.
Atunci motivul a fost ca sunt eu gelos si posesiv.

4 ani am locuit in aceeasi casa, mai putin cand s-a despartit de mine s-a mutat in chirie.

In timpul relatiei spunea ca ma iubeste, dar nu vede un viitor cu mine deoarece eu am un copil si nu poate sa accepte asta.

Sunt mai mare decat ea cu 10 ani.

Cand ne-am despartit la intoarcere a fost totul ca intre 2 prieteni, am ajutat-o sa mute lucrurile, am hotarat ca mai vorbim, ne-am luat in brate, ne-am sarutat si a plecat.

I-am scris dupa cateva zile daca e bine, mi-a spus ca nu, ca nu vrea sa ii mai scriu ca ii fac rau.

Dupa inca o saptamana i-am scris daca e bine si mi-a raspuns monosilabic si rece.

A 3-a oara cand i-am scris a fost tot rece, dar mi-a zis ca raspunde din bun simt si sa nu o mai caut sa imi vad de viata mea.

Nu i-am mai scris de atunci si nici ea mie.
E destul de incapatanata si rautacioasa de fel.
Nu inteleg de ce a mai mers in concediu si s-a purtat extraordinar de frumos daca nu mai isi dorea aceasta relatie.
Oare mai am vreo posibilitate sa ma impac cu ea?
Inainte cu o zi de a ne desparti mi-a zis ca poate o sa ne mai vedem, mai vorbim, ca e greu si pentru ea etc. Dupa care s-a schimbat tot!

9 răspunsuri:
| Underground123 explică:

Nu inteleg ce am gresit, mereu am fost saritor la problemele ei, o sustineam in poiectele de viitor, faceam curat impreuna, gateam si eu din cand in cand, ii faceam si surprize. Daca avea nevoie de ajutor lasam problemele mele ca sa o ajut.
Ea era mai putin implicata, nu vad un viitor, se mai rastea la mine, dar o iubesc asa cum e...

| ioana748 a răspuns:

Poate intalnesti o fata care sa te merite totusi.
Daca te iubea, iubea si copilul tau si cu asta am inchis subiectul.
Ce naiba sa ti placa la genul acesta de pitipoanca.
Daca te imbolnavesti, Doamne fereste, sigur iti da o cana cu apa.,.in cap poate.
Fii realist si nu te mai minti singur.
Gandeste putin pe termen lung. Posibil deja si-a gasit alt papitoi.Na, se mai duce intr o vacanta.
Toate bune si sa ai grijă de copilul tau, ca este cel mai important lucru pe pamant.
Acolo este iubire curata si necondiționată.
Si daca vreodată o pitipoanca are ceva de comentat o arunci la cosul de gunoi direct nu o duci in vacanta.
Ma gandesc uneori, ca unii isi merita soarta.
Imi pare rau, scuze.
Toate cele bune,

| Madaxo97 a răspuns:

Nu era potrivită pentru tine, nu te merită dacă a făcut asta, dar în același timp nu e nici vina ei că nu mai simte nimic și nu te mai vrea, si nu cred că e din cauza copilului, ce treabă are copilul, ca doar nu locuiește cu voi cred, și oricum dacă te iubea îți accepta și copilul că nu e o boală mortală doamne ferește, ceva care să fie de neacceptat. Cel mai bine îi respecți decizia și nu o mai cauți, îți vei face mai mult rău, mai bine încearcă să treci peste, să te concentrezi pe asta, o să găsești și o femeie adevărată care te accepta așa cum ești cu copil cu tot și te va iubi dacă tot ce ai scris aici e adevărat și ai multe calități.
De ce a mai venit în vacanță? Probabil pentru că nu a vrut să piardă ocazia să se mai distreze puțin pe banii tăi înainte de despărțire. Ai un pic de demnitate și nu îi mai scrie, îți face mai mult rău, nu mai vrea și s-a dus, aia e, să fie sănătoasă, ea are de pierdut nu tu.

| Underground123 explică (pentru Madaxo97):

Ideea e ca nu a fost pe interes, nu a mers pe banii mei in concediu, s-a platit totul 50/50. Asa a functionat relatia, nu era dupa bani.
Problema era ca nu comunica cu mine, niciodata nu spunea de ce e suparata, ce are etc

| Underground123 explică (pentru Madaxo97):

Daca nu mai simtea inteleg, dar in concediu pana in ultima zi ma tinea de mana, imi spunea iubi, ne sarutam, faceam poze impreuna, ne iubeam...

| Underground123 explică (pentru Madaxo97):

Copilul nu locuieste cu mine, creste in alt oras, merg la el de 3 ori pe an.
Calitati nah, cred ca normalitate, adica m-am purtat normal zic eu, defecte cu siguranta am si eu, voiam sa aflu ce are cand nu vorbea si insistam, uneori ridicam tonul. Aveam asteptari deoarece ofeream tot si cand nu primeam nimic un ajutor ma frustram

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Rectific putin,
Daca ti vezi copilul de trei ori pe an si tratezi acest subiect cu superficialitate dai dovadă ca nu esti om de nadejde si s-ar putea sa ai parte de multe relatii pe termen scurt, insa nici una care sa ti confere stabilitate.
Nu stiu, poate sunt subiectiva cand vine vorba de copii. Eu personal nici nu as sta de vorba cu un barbat care zice ca are un copil dar nu stie pe unde e, ca a fost doar donator de sperma.
Mai bine nu mai spun nimic,
Imi cer scuze, nu judec cu nimic, fiecare face cum considera si si prioritizeaza viata cum doreste.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Underground123):

Da, asta chiar e foarte ciudat, de ce să facă toate astea dacă plănuia să se despartă. Daca iti vezi copilul de 3 ori pe an ar trebui să nu o afecteze în absolut niciun fel acest aspect al vieții tale, nu are cum să o deranjeze, chiar e dubioasă treaba. Poate are pe altcineva

| Underground123 explică (pentru Madaxo97):

Ok, si daca ar avea pe cineva, nu cred ca te porti asa pana in ziua cand ne despartim, nu avea nimic de castigat, prima data cand i-am scris a zis ca ma roaga sa nu ii mai scriu ca ii fac mult rau si nu ppate trece peste daca ne scriem. Dupa a inceput sa fie f rece, distanta si sa raspunda cu da si nu si sa ma expedieze