| Raresh14444444 a întrebat:

Salutare. Deci eu m-am îndrăgostit foarte tare de o țiganca.,Și ea de mine, Și e foarte de treaba. Problema este ca tata nu prea este de acord deoarece zice ca țiganii sunt parșivi și te lovesc la spate când te aștepți mai puțin, Și eu nu cred asta bineînțeles ca exista și țigani super ok, dar chiar vreau o relație serioasa cu fata asta și nu știu cum sa îl împac cu ideea ca este țiganca... Ca as vrea sa se cunoască și familiile între ele... Va rog ajutați-mă cu un sfat, dau fundă

20 răspunsuri:
| Koisan69 a răspuns:

Fa-i un copil, vei rezolva rapid problema.

| Violleta2022 a răspuns:

RElatia serioasa apare doar daca te duci la parintii ei si-i spui ca vrei sa te insori cu ea!
Dar atentie, fetele tiganilor se cumpara pe bani multi! La tigani, nu-i nimic pe gratis!
Cunsoc un caz ca si tine, copii s-au indragostit, dar tatal fetei, tiganul bulibasa, l-a dat in judecata pe baiat ca i-a violat fata si a cerut despagubiri materiale de 100.000 de euro.
Dosarul a fost celebru acum vreo 7-8 ani...cu judecata mutata pe la Bucuresti, ca pana la urma, parintii baiatului au achitat 50.000 euro si cheltuielile de judecata, ca sa scape baiatul de puscarie. Culmea este ca tigancusa era cunoscuta ca fiind curvulita, dar tiganul tata nu i-a acuzat si pe alti sarantoci de viol, ci doar pe baiatul asta, care stia ca au ceva banuti.
Ideea este ca tigancusa se indragostise de baiatul asta si de buna voie se culcase cu el, desii avea 16 ani si voiau chiar sa se casatoreasca. Dar tiganul tatal, a luat problema in mana, a batut-o pe aiai mica de i-a sunat apa in cap, dupa care s-a dus la Politie si l-a acuzat pe baiat de coruptie, viol si intretinere de raporturi sexuale cu fata lu si a fost crezut.
Sfatul meu este sa-ti cauti tu o romancuta sau orice alta natie, numai de tigan sa nu fie, ca au regulile lor si daca nu canti cum joaca ei, te trezesti dupa gratii imediat.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Nu te baga cu tiganci ca o sa ai mari probleme iti jur pe viata mea!

| TheRealFantasy a răspuns:

Nu esti destul de specific asa ca asum ca vei primi sfaturi/opinii amestecate.
Daca intentionezi sa te insori sau ceva pe aceeasi linie de seriozitate as spune ca nu merita, acum sigur depinde si de perioada de cand v-ati cunoscut dar na, probabil tatal tau are un rationament sau experiente cu asemenea indivizi, si eu personal as fi de acord cu el in anumite situatii.
E simplu, nu il impaci cu ideea ca e tiganca din prima ca nu prea ai cum dar daca parintii ei/familia ei e de acord cu asta atunci mai bine stai tu de vorba cu parintii ei si tot asa si daca va vedea efectiv tatal tau ca relatia evolueaza in timp atunci probabil ca isi va da seama ca nu are de ce sa se ingrijoreze si in felul asta mai testezi si tu terenul cum s-ar spune... Apoi sigur o sa ai ocazia sa aduni ambele familii la o masa sau ceva de genul asta.

p.s.: urasc fundele, m-as bucura daca te-am ajutat doar.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Stai sa vezi ce o s-o iei mai târziu dacă faci prostia asta. Eu as zice să-l asculti pe tatăl tau că are mai multa experiență de viață ca tine si dacă nu ar fi avut niste experiențe mai neplăcute nu ți-ar fi spus ce ti-a spus.

| Nevroza a răspuns:

In cazul tau, inima bate creierul. Tatal tau are dreptate. Cat de treaba poate parea un tigan, la un moment dat te vinde si te cumpara. Pana la urma tu stai cu ea, nu tatal tau deci fa-l sa inteleaga asta daca iubesti fata. Asuma-ti fapta chiar si cand gresesti. Bafta!

| xerxes1 a răspuns:

Indiferent cum o sa procedezi, o sa-ti para rau.

| SilentRain a răspuns:

Cati ani ai?
Mai intai de toate, intreaba fata daca familia ei e de acord cu relatia asta sa nu ai probleme mari dupa aia
Nu la toti tigani se platesc fetele doar la aia batuti in cap rolling on the floor))

Cat despre tatal tau, nu il poti obliga sa isi schimbe parerea instant lucrul asta necesita timp
Mama ta e de acord cu relatia
?
Cum e familia fetei?
Sunt canibalii sau ai cu cine sa te intelegi?

| mgtow a răspuns:

Fugi cu ea intr-o tara straina daca aveti peste 18 ani

| Raresh14444444 explică (pentru Violleta2022):

Da, dar familia ei nu este de genul, mai pe românește, sunt țigani romanizați, și nu, încă nu i-am cunoscut, dar asa par, și fata chiar nu ar da semne de înșelăciune

| Raresh14444444 explică (pentru SilentRain):

Sunt țigani romanizați, mama a zis ca este de acord atâta timp cât eu sunt fericit cu ea, zicea ca ea a trăit printre țigani și unii sunt chiar ok

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns:

Cati 15 ani aveti amandoi? Si daca vrei sa stai linistit, asigura-te ca familia fetei este de acord cu relatia voastra si in special cu persoana ta.Pe tatal tau il poti ignora intr-o anumita masura atata timp cat vezi ca nu-s probleme cu familia ei.

| SilentRain a răspuns (pentru Raresh14444444):

Da-i timp tatalui tau sa se obisnuiesc cu ideea, important e sa ai rabdare cu el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raresh14444444):

Uff ce copil esti! Am vazut ca esti micut si de varsta, de inaltime si nici experinta de viata nu ai.
Nu poti judeca parintii si nu poti sa-ti faci o impresie, doar dupa cum se comporta si spune tigancusa!
Indiferent ca sunt tigani romanizati, tot tigani au si traiesc tot dupa stilul tiganesc.

| T0T a răspuns:

Eu cred că înainte să îți pui problema asta încearcă să o cunoști și tu mai bine, să ai o siguranță că nu e așa cum zice tatăl tău. Oricum nu e cum s-ar căsătorii membrii fiecărei familii între ei. Într-o relație sunteți numai voi 2(cu un mic sprijin din partea rudelor) și dacă vă iubiți nu văd care ar fi problema.

| Raresh14444444 explică (pentru Violleta2022):

Dacă te referi la poza de profil, e de acum mulți ani, am 17 ani și am 1, 85 rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raresh14444444):

Nu, ma refer la poza ta reala, cea din FBul tau:
https://www.facebook.com/Rares.MMA?ref=br_rs

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raresh14444444):

Iar asta-i tigancusa ta, asa-i?

https://www.facebook.com/....../photo.php

| Raresh14444444 explică (pentru Violleta2022):

Da, ea este