| yourcrys a întrebat:

Salutare tuturor, dand un raspuns la o intrebare, m-am uitat si la celelalte raspunsuri...si cateva erau scrise de fete. Dilema mea este: oare de ce percepem noi, baietii ca fetele sunt asa finute...delicate referindune nu la fizic cu toate ca si ala ar putea fii un motiv, referindune la felul lor de a fi, la comportament si exprimare.Pana in final mai pun o intrebare, asa percep eu persoanele de sex opus sau asa le percepem cu totii. Poate ca asa sunt ele.Sa nu credeti ca intrebarea e doar pentru baieti, este si pentru fete si as putea adauga celor ce raspund si sunt fete, voi cum priviti baietii? care este perspectiva voastra si ce va doriti de la ei? Lasand la oparte orgoliie dintre aceste 2 sexe, vreau un raspuns sincer si cat mai natural care sa merite o funda sau un fundoi:-)

Răspuns Câştigător
| DiidiiDuuda a răspuns:

Hmmm. Buna, pentru ca le iubiti, sau in cele mai multe cazuri doar tineti la ele, pentru ca asa le vedeti voi, pentru ca simtiti sa spuneti ca ele asa sunt, din moment ce le cunosti si stii totul despre ele. este alegerea ta sa spui ca sunt finute si delicate, in orice punct de vedere, legat de ce ne dorim noi fete : eu. Cred ca cele mai multe dintre noi ar prefera sa le faca fericite, altele vor un baiat doar ca sa le faca pe altele geloase, sau unele chiar vor un baiat cu care sa petreaca tot restul vietii, ei bine eu vreau un baiat cu care sa ma joc mai mereu, sa aiba timp de mine si de noi si sa fim mereu uniti si sa ne acceptam asa cum suntem cu tot cu defecte. tot omul are defectele lui, si in primul rand sa stie sa iubeasca si sa nu fie porc, sa vrea doar sex, si alte prostii. sa fie el insusi, altele vreau un print, altele un baiat simplu, altele pentru bani, sex si altele. :*

12 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Pentru ca asa este!?!

| yourcrys explică:

Probabil ca asa este, de aceea am si pus intrebarea

| Alix17 a răspuns:

Referitor la intrebarea legata de perceptie:eu consider ca baietii se considera de multe ori superiori fetelor, motiv pentru care le considera firave, delicate si dornice de protectie si multa afectiune.
Eu privesc un baiat ca o fiinte umana de la care mi-as dori in primul rand sa dea dovada de sinceritate, iubire si sa fie capabil sa ma inteleaga atunci cand nimeni nu o face.happy

| yourcrys explică (pentru Alix17):

Tu ai zis ce iti doresti de la un baia, dar din informatiile de pana acum tia oferit acestea sau le poate oferi pe toate, sau doar tiai dori?

| Alix17 a răspuns (pentru yourcrys):

Eu pot spune ca am gasit un baiat care sa ma completeze.Nu pot pretinde ca detine toate calitatile pe care mi le-as dori la un baiat, dar pot afirma cu siguranta ca ma face cu adevarat fericita, iar asta cred ca este tot ceea ce conteaza.Toti ne dorim ca persoana cu care traim alaturi toata viata sa fie o persoana speciala,nu neaparat perfecta(nu exista o asemenea persoana),toti tanjim dupa perfectiune, dar nu perfectiunea e cheia, ci fericirea, felul in care acea persoana te face sa te simti, ceea ce este capabila sa iti ofere.happy

| yourcrys explică (pentru DiidiiDuuda):

In are parte ai dreptate, doar ca nu trebuie neaparat sa le iubim ca sa ne dam seama ca sunt finute prin tot ce faci, eu de ex mi-am dat seama dintr-un simplu text scris de o fata, in general ele au alt mod de a iti capta atentia, de a se prezenta, au alte forme de salut s.a.m.d.

| DiidiiDuuda a răspuns (pentru yourcrys):

Dah, depinde si de cine vorbesti big grin si daca merita.

| yourcrys explică (pentru DiidiiDuuda):

Ce sa zic....mai lasat gandind. dunda

| DiidiiDuuda a răspuns (pentru yourcrys):

Hmm big grin. :*

| kokojob a răspuns:

Mie sincera sa fiu imi plac baietii ca personalitate muult mai mult decat fetele pentru ca baietii nu barfesc atata, stiu sa se distreze, nu se cearta din orice rahat si sunt mai sinceri decat fetele desi am si o parere proasta despre ei si anume: pot rani sentimentele unei fete foarte usor si fara sa le pese acum depinde de fata pentru ca daca le pasa de ea isi cer iertare si ce nu-mi place la unii baietii e ca sunt aroganti si nu ar recunoaste niciodata vreo slabiciune sau temere in fata unei fete si putini sunt cei care isi cer scuze dupa ce au dat-o in bara rau si unii pot fi inervanti cand fac pe imaturii (se poarta ca maimutele, rad din orice si se caca pe ei de ras la cuvantul p++a laughing ) imi plac baietii cu simtul umorului dar unii chiar se fac de ras crezand ca sunt cool cu manelele lor si vorbele murdare happy dar majoritate baietilor sunt ok asa cum suntbig grin au ceva aparte fata de fetehappy

| yourcrys explică (pentru kokojob):

Kokojob, daca nu as fi dat funda ar fi fost cu siguranta a ta, este cel mai natural si mai complex raspuns, asta asteptam, mersi mult si ai un vot de la mine:-)

| davidwarner a răspuns:

Cred ca baietii considera fetele firave si fara aparare din dorinta de a se face utili. E in instintct dorinta asta de a le proteja si de a dori sa simti ca ele au nevoie de tine. Parerea me:d