| Holy97 a întrebat:

Salutare. Vin cu o intrebare. Eu, sotia si fetita noastra de 2 ani stam la socrii momentan. Toate bune si frumoase pana azi cand ne-am certat urat de tot. Ne poate da afara asa peste noapte cu un minor? Sotia si fetita au domiciliul la ei. Noi oricum dorim sa ne mutam dar nu putem peste noapte, in 3-4 zile e cu totul altceva. Multumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că e o zisă la nervi. Mai reluați discuția dimineață. Cu calm

| Holy97 explică (pentru sierra1):

Incercam...

| ioana748 a răspuns:

Cand ai copil este indicat sa lasi orgoliul prin alta parte si sa stabilești prioritatile cu calm.
Ideea este sa cazi la pace pana va mutati.
Sa vorbească fata lor cu ei, incercati sa va linistiti voi.
Nu are importanță mutatia aceea atat timp cat ei sunt proprietari.

| Holy97 explică (pentru ioana748):

Am inteles. Incercam sa rezolvam lucrurile asa

| ioana748 a răspuns (pentru Holy97):

Da,cu scuze eventual,in fine, neimportant egoul la ora asta.
Sa fie fetita bine si bineinteles ca o sa va mutati.
Ce sa faci, na, mai trebuie si putin compromis.
Oricum, genul acesta de conflicte nu au nici un rost, de evitat pe viitor.
Se intampla intre generatii, dar cel intelept cedează.

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Daca unul din socrii tai nu este decedat iar sotia ta este majora au tot dreptul sa va alunge de pe proprietatea lor.
Sper ca veti ajunge cat mai repede sa fiti independenti deoarece s-a facut un studiu in Romania iar cauza principala a divorturilor sunt socrii. Incearca dupa ce va mutati sa nu mai pastrezi legatura cu ei deoarece mereu iti vor reprosa ca ai stat in casa lor si etc