| BlancaFantasma a întrebat:

Sfaturi va rog! nu-l pot uita pe colegul de care`mi place. el nu ma place deloc.Nu stiu ce sa fac sunt mereu geloasa daca se uita la alte colege sau daca vorbeste cu ele, chiar si cand le sopteste la tabla cand nu stiu.ma gandesc ca poate ii place de o alta colega nu stiu. el mereu sta intors cu privirea inspre banca din spatele nostru, acolo stau 2 baieti si o fata, si nu stiu daca se uita la ea.Am incercat sa ma imbraca cat mai frumos ca sa-i atrag atentia dar nu merge nimic.incerc sa-l ignor dar nu pot stam in aceeasi banca si mereu ma uit la el nu ma pot abtine.in plus el ma baga in seama si cand ma priveste rosesc nici nu stiu cum ma pot vorbi.stie ca mi-a placut de el asta vara apoi i-am spus sorei lui ca nu`mi mai place de el(ea e pr mea cea mai buna)si ea a preferat sa ma creada. o pot nu-mi prietena din moment ce ea nu vede emotia din ochii mei cand vorbesc cu el? in fine.CUM SA II ATRAG ATENTIA? vreau sa-l uit dar sa ii si atrag atentia sa vada ce a pierdut.am incercat sa ma conving ca nu ma merita dar nu reusesc.eu nu sunt urata deloc, arat bine(nu vreau sa ma laud), sunt inalta slaba, dar el tot nu se uita la mine deloc. Ce sa fac? mai sunt fete printre voi care sunt in aceeasi situatie?

8 răspunsuri:
| Jolley a răspuns:

Nu nu sant in situatia ta da
Sfatul meu este :
Daca chiar il iubesti o sa-ti fie greu sa-l uiti pentru ca e in clasa cu tine asa ca nu te mai chinui ca o sati faco rau singura >Ar trebui sa te bagi in seama cu el sa vb mai mult amandoi si incearca sa gasesti conversati amuzante cu el dar daca el chiar nu te iubeste nu mai ai nimic de facut decat sa cauti pe altcioneva si sal dai de parte trecutului pe el

| ToMiZza a răspuns:

Sa fii geloasa pe cineva care nici macar nu te place e super stupid.
E ca si cum ai detine viata cuiva in maini...eu una nu sunt deloc geloasa si nici nu sunt de acord cu acesta prostie...ar fi ine sa-l uiti sau sa-i arati ca nu esti deloc geloasa, baietii cu cat vad ca esti mai indiferenta fata de ei cu atat te plac mai mult, dar nu indiferenta de tot! ok? happy

| Quadrilateral a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama cu el... Vorbiti putin si cand nu mai aveti niciun subiect de discutat, saruta-l...
Vorbesc foarte serios, eu spun ca nu ai absolut nimic de pierdut chiar daca are ochii pe altcineva, il poti fura extrem de simpluhappy
Poate si lui ii place de tine si nu vrea sa o arate...
Trebuie sa fii directa, nu va intelege daca-l iei pe ocolite...(stiu pentru ca sunt baiat)
Eu iti garantez ca va fi al tau dupa acel sarut...
Sper ca vei incerca si ca eu nu am scris degeaba...
Bafta >big grin

| PatyKan a răspuns:

Vorbeste cu el, incearca sa ii sugerezi ce simti pentru el...dar se poate sa nu isi dea seama, daca esti prea discreta.
Nu zic sa sari pe el, dar arata-i ca simti ceva mai mult decat prietenie pentru el.
Daca nu merge, de ce nu esti sincera cu prietena ta cea mai buna? Cred ca ea si-a dat seama ca il placi pe fratele ei, daca te-a intrebat asta si poate nu vrea sa te supere daca insista pe tema asta. Pe langa asta, e sora lui... Te poate ajuta mai mult decat creziwinking
Bafta!

| CrazyTeenager a răspuns:

Fa-ti o viata.

| Skylerx a răspuns (pentru Jolley):

Este un raspuns bun happy Sunt de acord cu tine!

| vladul a răspuns:

OK, mi-ar prinde bine sa stiu ce varsta ai ca sa stiu in ce "clasa" sa te incadrez (fiecare varsta este guvernata de legile ei). In asteptarea unui raspuns din partea ta, am sa incerc sa iti generalizez putin. Pentru a atrage atentia cuiva cel mai bine gaseste un mod subtil si incomod lui de a-l ignora. Revin cu detalii si...atentie... nu dispera!

| BlancaFantasma explică:

@vladul am 18 ani.