| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

Sora mea a ieșit în weekend cu soțul ei ea are și un bebe de 6 luni la lăsat la mine și la mama până luni eu stau la mama deși am 27 de ani și sunt însărcinată faza e că și eu și mama ne panicam dacă o să plângă cel mic mama și când eram eu și sora mea mici se panica noroc avea noroc cu tata doar ca el acum nu e acasă e plecat la pescuit astea 2 zile.Ce putem face dacă plânge bebelușul eu și mama? Cum sa nu ne panicam? Eu și când voi naște eu ma voi panica dacă plânge copilul chiar dacă am 27 de ani

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In ultimele săptămâni TPU a ajuns o gluma. O abundență de întrebări penibile de la oameni care se prezintă a fi ditamai adulții...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebari de copil de 2 ani pui, si pe deasupra mai esti si insarcinata, vai de capul tau va fi cand vei avea copil si plînge, o sa plîngeti amindoi ca doi proști, tu ca tu, da mama ta care va crescut nu stie ce sa faca cand plinge copilul? Asta este culmea, pai daca bebelusul plinge trebuie verificat ori îi este foame si îi dati biberonul cu lapte ori a facut pe el si trebuie schimbat, ca daca nu il doare nimic doarme nu plînge de nebun, plinge de foame sau daca este ud si trebuie urgent schimbat sau hranit mare lucru stati si plîngeti si voi ca două proaste.

| pufulescu0o a răspuns:

Ce inseamna "ne panicam"? Normal ca te agiti cand plange un bebelus dar asta e, trebuie sa ii suportam!
Daca plange copilul ii schimbi scutecele sau ii dai biberonul, o plimbare cu Q7 sigur nu cere la varsta aia.

| sweetys a răspuns (pentru suntserios):

Stttt, ca acum 10 ani era si mai rau. Doar ca atunci nu exista atata informatie.

| Ciprian09 a răspuns:

Cred ca o sa ajungi ca să lași copilul tatălui tău sa l crească. ce penibili sunteți unii.

| Elena9328 a răspuns:

Consulta un psihiatrul