| Ionela899000 a întrebat:

Sotul meu are o fata cu fosta lui soție din fosta relatie fata are 2 ani şi e la noi pentru ca mama ei a renunţat la ea însa fosta soţie a soţului meu vine,, sa vada fata,, doar cu scopul să îl recucereasca pe el sotul meu a zis de multe ori ca nu o mai vrea pe ea pentru ca ei sunt divorț aţi şi eu sunt soţia lui acum şi mama fetei lui o iubesc ca pe propriul meu copil dar fosta lui soţie tot vine la noi.Ce pot face în situatia asta?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce poti sa faci? Sai spui sa nu mai vina, dar cu asta trebuie sa fie si barbatutau de acord.
Daca vine la copilul ei, are tot dreptul, dar nu sunteti obligati sa o primiti la voi in casa.
Poate veni ia, fata, merge la ea acasa, sta acolo cu fata cit are voie, apoi o aduce inapoi si cam asta e ce poti face, dar imreuna cu barbatutau, daca e de acord si el cu asta.

Dar daca mai vine pe la voi, e bun, poate ca barbatutau mai trage si el un ciocan din cand in cand asa sa nu stea fosta fara, sa nu cumva sa uite laughing