| Irina20216 a întrebat:

Soțul meu îmi tot reproșează faptul ca am făcut 2 avorturi acele avorturi le am făcut la începutul relației noastre pentru ca nu eram chiar așa pregătită sa devin mama iar el îmi reproșează asta e din trecut.Vi se pare normal ca el încă îmi reproșează după atâta timp? Cum să îl fac să înțeleagă că nu mă simt bine ca reproșează?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Oamenii trebuie să intre în relații apropiate cu persoane de sex opus doar atunci când amândoi sunt pregătiți pentru căsătorie din toate punctele de vedere. Și de asemenea amândoi trebuie să Îl iubească pe Dumnezeu mai înainte de a se iubi între ei. Numai după aceea va putea exista o relație între ei ce va fi binecuvântată de Dumnezeu.
Dar chiar și acum, dacă vei căuta să trăiești în ascultare de Dumnezeu, cine știe dacă El Își va întoarce fața Sa către tine? Altfel, vei intra din rău în mai rău. Fericirea nu se găsește decât pe drumul către El.