| DianaDya4567 a întrebat:

Soțul meu muncește în străinătate dar acum nu a mai plecat eu find însărcinată cam am nevoie de ajutor pentru ca noi mai avem și un băiat care are 3 ani dar copilul nu prea sta cu el sta mai mult ci mine și mie uneori mi e rău de la sarcina. Modul cel mai bun să îl fac pe copil sa stea și cu el?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cat de răsfățat e copilul ăla nu mai ai ce sa ii faci, tragi ponoasele

| sierra1 a răspuns:

Tat-su ar trebui să "dea in mintea copilului" adică să se joace cu el. In primă fază

| Xcxtips a răspuns:

Sa se joace activ cu el
, începând cu joaca cu mingea doar că tăticul nu știe cum e treabă cu pruncii fiind plecat atâta timp și nu o să aibă chef,. copilul o să simtă asta și nu o sa fie atras de interacțiune. elsa i arăți cum te joci tu cu cel mic sa o facă și el și foarte important nu i lasă taicului telefonul o sa fie distras de el

| Violleta2022 a răspuns:

32 de intrebari puse pentru acelasi lucru, clar esti TROLL!

https://www.tpu.ro/utilizator/acswrh/intrebari/

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca sotul tau sta pe canapea la tv cu berea in mana normal ca nu o sa i se para interesant copilului sa stea pe langa el. Sa faca si el niste activitati interesante cu copilul, sa mearga undeva ca gasesti destule locuri pentru copii in 2024 in Romania. Daca face asta de cateva ori, dupa aia nu o sa mai vrea sa stea cu tine

| Cipi1212 a răspuns:

Nu e învățat să stea cu tatăl lui.