| Clara20055 a întrebat:

Soțul meu și cu mine ne cam dorim un bebe dar soțul meu este țigan și părinți mei nu sunt oricum de acord cu el dacă mai facem și copil va fi mai rău.Ce poate sa fac în situația asta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa faci ce vreti voi, inclusiv sa aveti copii, nu conteaza ce vor altii, inclusiv parintii.

| DandG2304 a răspuns:

De ce este atat de importanta parerea parintilor in viata ta? Ai un sot cu care sa traiesti. Nu mai ai 5 ani sa fii controlata de parinti.

| Cipi1212 a răspuns:

E complicat.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai 24 de ani.
Daca muncesti, ai un venit al tau, poti face ce vrei tu.
Puteti face copil si chiar divorta pe urma ca vei putea sa-ti cresti copilul.
Atata timp cat esti pe picioarele tale si nu vei fi o povara pentru parinti, nu are nimeni nimic de comentat.

| umbrax a răspuns:

Sa nu te intereseze deloc de parerea lumii si mai ales a familiei tale... Daca într-adevăr va iubiti si va respectati unul pe altul, numai conteaza altceva...