| Bianca6002 a întrebat:

Soțului meu de la un timp nu îi mai convine aproape nimic se cearta cu mine mereu el lucrează 14 ore pe zi e obosit de la munca într-un fel îl înțeleg dar totuși nu mi se pare normal sa se comporte asa de divorțat nu îmi doresc să divorțez doar pentru atât a vorbit cu el și mama lui i-a zis sa fie mai înțelegător dar nimic.Ce pot face în legătură cu soțul meu? Credeți ca se va schimba?

3 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

,,doar pentru atât''?
Crezi ca îți trebuie un motiv super grav pentru a divorța?
Daca nu te mai simți bine in relatie, nu te mai respecta, nu mai este intelegator, vezi ca nu mai este acolo pentru tine, ai tot dreptul sa îl scoți din viața ta!
Gandeste-te la tine, pune-te pe primul loc, nu anii de căsnicie sau actul de căsătorie. Nu alea ar trebui sa te tina in aceasta relație.
Nu inteleg, lucrează 14h pe zi si mai are energie sa se si certe?
Nu ai specificat totuși cum reacționează si de la ce încep aceste certuri, contează mult. Eu n-aș mai sta lângă un astfel de om.
De schimbat oamenii se schimba foarte rar, si nu când vrei tu, nu când le spui, doar atunci când simt ei acest lucru. Unii oameni, niciodată. Când au început sa dea in rău, totul se duce in mai rău, nu in mai bine

| Ion_Niculescu_ a răspuns:

Și eu am cam aceeași problema ce soția mea.Nu cred ca se mai schimba nimic din păcate. Poate sa încercăm sa cautam în alta parte înțelegerea.

| kalasnicov22 a răspuns:

As fi curios sa aflu si versiunea lui.