| Corina556 a întrebat:

Sunt căsătorită cu soțul meu de câțiva ani am plecat la el din cauza părinților mei când aveam 17 ani când am făcut 18 ani neam căsătorit cu acte acum am un bebe el are 5 luni împlinite r, îmi iubesc mult copilul însă părinți mei vor să îi iert pentru ce mi au făcut s-o vor să își vadă nepotul dar eu nu îmi mai vreau în viata mea pentru ca doar eu știu cât am suferit în casa aia.Ce pot sa fac în legătură cu ei sa vadă ca nu îi mai vreau în viata mea?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie sa le ceri iertare parintilor, nu vice versa ca tu ai fugit de acasa cand erai minora, dupa barbati...

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Iertarea e cel mai bun medicament, daca ii ierți pe ei pentru ce ti-au făcut vei putea trai liniștită. Dacă ți-au făcut ceva rău e pentru ca și ei au avut zile grele, poate o copilărie urata. Nu trebuie sa le porți pica. Bineînțeles, depinde ce ți-au făcut. Eu pot sa îți zic despre mine ca am crezut ca am avut un tată rău pana în momentul când cineva mi-o povestit despre tatăl ei și l-am iertat atunci pentru ca am realizat ca el nu a fost chiar așa de rău până la urma urmei. Dacă a fost implicat și alcoolul ca în orice familie "normala" din România trebuie sa înțelegi ca și asta e o boala. În fine, nu rupe legătura cu ei e sfatul meu și măcar acum apropie-te. Sunt părinții tai, arata le tu ca ești mai bună decât ei și nu te răzbuna.

| ioana748 a răspuns:

Le spui ca-i vei cauta tu, cand esti pregatita sa reiei legatura, ca acum ai bebe mic si nevoie de liniște.
Esti stapana pe viata ta si nimeni nu te poate obliga sa ai vreo conexiune pe care nu ti-o doresti.