| Rebeca900006 a întrebat:

Sunt căsătorită de 3 ani soțul meu are 41 de ani iar eu am 25 de ani noi ne iubim foarte mult ne dorim chiar și un bebe, avem însă momente când ieșim afară amândoi și oameni se uita foarte ciudat la noi doar pentru faptul ca el e mai în vârstă decât mine și ne zic ca e ciudata relația pentru ca eu am 25 de ani și el are 41. După părerea voastră vi se pare ciudata o astfel de relație? Credeți ca contează diferență de vârstă într-o relație?

2 răspunsuri:
| Kiran a răspuns:

Este putin bizar sa fie mai in varsta cu aproape dublul varstei tale, dar daca va iubiti, nu deranjeaza varsta in acest caz.

| Miruna333 a răspuns:

Conteaza in unele cazuri pentru ca putem fi in diferite etape ale vietii si sa ne dorim lucruri diferite.
Insa, daca voi va iubiti si va doriti acelasi lucruri, ce conteaza ce spune X sau Y?
Lumea vorbeste vrute si nevrute, nu va afecteaza cu nimic decat daca le lasati vorbele sa va ajunga la suflet si sa ii credeti.
Lumea isi va da mereu cu parerea, insa, va final de zi va aveti pe voi si deciziile si parerile voastre conteaza, ca nu stati cu lumea