| NataliaNaty2213 a întrebat:

Sunt de 3 ani cu soțul meu dar ne am căsătorit acum 2 luni eu sunt însărcinată am 24 de ani ne am decis sa păstrăm copilul eu inițial mam gândit la avort eu trec de ceva timp prin niște stări nu știu cum sa zic dar am momente când simt ca nu vreau accest copil iar apoi mi-l doresc nu știu cum sa explic soțul meu nu înțelege asta și aș vrea să mă înțeleagă.Ce sa fac cu acceste stări ale mele? Cel mai indicat lucru de făcut ca și soțul sa ma înțeleagă?

4 răspunsuri:
| Buzi213 a răspuns:

Sa ceri ajutor de specialitate, e ceva normal, se numeste depresie antepartum si daca nu ceri acum ajutorul unui psiholog, iti poti face rau tie si copilului tau. Atentie la depresia postnatala, poti ajunge la ea daca nu o tratezi pe cea antepartum

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mergi la psiholog.

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci divorteaza daca nu te intelege, ca-i pierdere inutila de vreme sa traiesti langa un asemenea om.

| ioana748 a răspuns:

Ai o varsta frumoasa la care este ideal sa ai un bebe.
Ramai la varianta ca il doresti, linisteste-te, un pui, sange din sangele tau, carne din carnea ta, va fi miracolul vieții tale.
Vei fi mamica si veti avea o familie completa.
Trebuie sa fii echilibrata si va fi si sotul tau.
Sarcina usoara si toate cele bune ❤️