| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dependent de părinți, mă gândesc mereu la ei, sufăr când nu-i pot vedea. Ce pot face?

14 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Nu te-ai plictisit cu mizeriilea astea de troll?

| StoicAnalysis a răspuns:

Sa-ti cauti ocupatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui să te muți singur.

| ioana748 a răspuns:

Este minunat sa ti iubesti parintii.
Aceasta i legea firii, la un moment dat cordonul ombilical se duce, insa nu te raporta la ce vezi in jur. Tu esti unic, viata ta este unica si ai ritmul tau unic.
Nimic mai important decat timpul alaturi de cei dragi, restul iluzii si fantasmagorii.
Insa trebuie sa fii pregatit psihic ca intr o zi ai tai te vor iubi din alta dimensiune.
Cand va adia vântul peste obrazul tau vei sti ca este sarutul lor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa rupi cordonul ombilical

| Mindfulness a răspuns:

E un lucru bun că îți iubești părinții, alții îi batjocoresc sau nu țin legătura deloc cu ei. Așa ești tu mai sensibil nu ai ce sa faci! Așa eram și eu cu maică-mea când plecăm dincolo îmi era mereu teama sa nu moara și plângeam după ea!

| JohnnydeFeer a răspuns:

Cauta o Sugar Momy

| Miruna333 a răspuns:

Sa faci terapie

Bula
| Bula a răspuns:

Marita-te, iar dupa primul copil senzatia se va schimba!

| LisaJulie a răspuns:

Îți cauți o slujba și nu mai faci atâta mișto pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LisaJulie):

Lucrez și oricum nu e treaba dumitale ce fac eu. Dacă nu îți place de mine, blochează-mă și gata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Locuiesc singur.

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Ba intr-un fel îmi place, ești un pic amuzant

| ALM2000RO a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic în privința asta căci nu-i deloc rău să fii dependent de ei, bucură-te de compania lor și de clipele astea cât îi mai ai.